ZAGREB, 28. kolovoza 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

BEČ - Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu uspjeli ostvariti podvig u Beču i ove sezone neće igrati u Ligi prvaka. U uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija Dinamo je u utorak u Beču pobijedio Austriju 3-2, no nije uspio nadoknaditi poraz 0-2 iz prve utakmice. Utakmica se otvorila po najgorem mogućem scenariju za Dinamo, već u 5. minuti Austria je povela iz prekida. Ipak, do poluvremena Dinamo zabija dva gola, Brozović (33) i Fernándes (43), a 70. minuti Beqiraj glavom pogađa za 3-1. Činilo se tada da je Dinamo napravio čudo, da je nadoknadio poraz 0-2 iz Zagreba i da će ponovno ući u Ligu prvaka. No, u 81. minuti Kienast ulazi u igru, a minutu kasnije zabija gol za Austriju, koji Bečanima donosi prolaz.

ZAGREB/BEČ - Sportski direktor Dinama Zoran Mamić, koji je u utorak bio u ulozi trenera, nakon ispadanja od Austrije izjavio je kako nije kraj svijeta što nisu ušli u Ligu prvaka, te da će pokušati prezimiti u Europskoj ligi, objavljeno je na internetskom portalu Dinama. "Bili smo tako blizu, a na kraju tako daleko. No, nije kraj svijeta što nismo ušli u Ligu prvaka i pokušat ćemo prezimiti u Europskoj ligi. Ono što smo propustili u Zagrebu, nismo uspjeli ispraviti u Beču i čestitam Austriji na plasmanu u Ligu prvaka", kazao je na konferenciji za novinare Zoran Mamić, koji zajedno sa Damirom Krznarom privremeno vodi prvu momčad nakon odlaska Krune Jurčića.

ZAGREB - Osim bečke Austrije plasman u Ligu prvaka sinoć su izborili i Arsenal, Schalke, Basel te Steaua. Rezultati uzvratnih susreta završne runde kvalifikacija za nogometnu Ligu prvaka:

AUSTRIA BEČ (Aut) - Dinamo (HRV) 2-3 (Mader 5, Kienast 82 / Brozović 35, Fernandes 43, Beqiraj 71) - prva utakmica 2-0

ARSENAL (Eng) - Fenerbahče (Tur) 2-0 (Ramsey 25, 73) - prva utakmica 3-0

Paok (Grč) - SCHALKE 04 (Njem) 2-3 (Athanasiadis 53, Katsouranis 79/Szalai 43, 90 Draxler 68) - prva utakmica 1-1

Legia Varšava (Polj) - STEAUA (Rum) 2-2 (Radović 27, Rzeziczak 90/Stanciu 7, Pivoccari 9) - prva utakmica 1-1

BASEL (Švi) - Ludogorec (Bug) 2-0 (Frei 12, Degen 79) - prva utakmica 4-2

NEW YORK - Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović plasirala se u drugo kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena nakon što je pobijedila Australku Casey Dellacqua 3-6, 6-1, 6-4. Mladu hrvatsku tenisačicu u drugom kolu očekuje 28. tenisačica svijeta Francuskinja Alize Cornet. I Donna Vekić se plasirala u drugo kolo, pobijedivši Kolumbijku Marianu Duque 7-6 (5), 4-6, 6-2. Sljedeća protivnica joj je Rumunjka Simona Halep. Mirjanu Lučić-Baroni zaustavila je Amerikanka Sachia Vickery, koja je slavila sa 6-4, 6-4.

Roger Federer (Švi/7) - Grega Žemlja (SLO) 6-3, 6-2, 7-5

ZAGREB - Najzvučnije pojačanje Cedevite američki playmaker Nolan Smith (25) prošao je liječnički pregled u Zagrebu i klub je potvrdio nedavno potpisani ugovor. Potom je Smith otišao na Roglu gdje je uživo pogledao prvu pripremnu utakmicu svog novog kluba, koji je pobijedio njemačkog Bundesligaša Mitteldeutschera sa 83-66, objavio je u srijedu na svom internetskom portalu Košarkaški klub Cedevita. Nolan Smith je četiri sezone proveo u legendarnom sveučilištu Duke, s kojim je 2010. osvojio naslov sveučilišnih prvaka SAD-a (NCAA) kao član startne petorke. Godine 2011. u prvoj rundi drafta izabrali su ga Portland Trail Blazersi, za koje je odigrao ukupno 84 utakmice, ali sa prosječnom minutažom od samo deset minuta i 3 koša po utakmici. Ovo ljeto nastupio je za Boston na ljetnoj NBA ligi u Orlandu.

ZAGREB - Na ovogodišnjem Međunarodnom IAAF atletskom mitingu, koji će se 3. rujna održati u Sportskom parku Mladosti na Savi, nastupit će i aktualna olimpijska pobjednica na 100 metara prepone Australka Sally Pearson. Bit će to drugi nastup Pearson na "Hanžeku" na kojem je 2011. godine pobijedila s rezultatom 12.68. To će Australki biti i prigoda da u konkurenciji Amerikanki Dawn Harper, Kellie Wells i Queen Harrison još jednom napadne rekord mitinga kojeg je 1999. godine rezultatom (12.60) postavila Kazahstanka Olga Šišigina. Svoj dolazak na Hanžeka potvrdio je i finski kopljaš Tero Pitkämäki, koji je nedavno na mitingu u njemačkom Bad Köstritzu bacio koplje do rekorda sezone – 89.03 metara. Tero Pitkämäki je svjetski je prvak iz Osake 2007. i srebrni sa nedavnog SP u Moskvi, te brončani sa OI u Pekingu 2008. Bacanje koplja, koje se nakon niza godina vraća na Miting, postaje tako jedan od najvećih šlagera cijelog natjecanja, jer na startnoj listi su već otprije Andreas Thorkildsen (NOR), Julius Yego (KEN), Antti Ruuskanen i Ari Mannio (FIN).