ZAGREB, 2. veljače 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

TORINO/ZAGREB

Nakon prvoga dana dvoboja 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa između tenisača Italije i Hrvatske u Torinu rezultat je izjednačen na 1:1.U drugom meču dana prvi talijanski "reket" Andreas Seppi slavio je protiv Ivana Dodiga s 6:2, 6:7 (2), 6:4, 6:4 nakon tri sata igre. I nakon četvrtog međusobnog sraza Dodig ne zna za pobjedu protiv Seppija, ali je u Torinu pošteno namučio Talijana, 18. igrača svijeta koji je u životnoj formi i koji je nedavno igrao osminu finala Australian Opena, svladavši pritom i Marina Čilića. Dodig nije dobro ušao u meč, Seppi je s dva "breaka" za 1:0 i 4:1 lako dobio prvi set za 35 minuta igre, ali je zato u drugom setu Međugorac pokazao što sve zna. Dodig je u drugom setu vodio s 4:1, Seppi je vratio na 4:4, da bi u "tie-breaku" drugi hrvatski "reket" poveo s 4:1 i izjednačio na 1:1. Treći set je ponudio odluku, oba tenisača su čvrsto držali svoj servis sve do 10. gema, kada je Talijan iskoristio trenutak neopreznosti našeg igrača i jedinim "breakom" u tom setu zaslužio vodstvo od 2:1.

U zadnjem setu Dodig je odgovarao na sve napade Seppija, do osmog gema, kada je izgubio početni udarac za 3:5. Seppi je servirao za meč, Dodig se nije predao, vratio je "break", no odmah u sljedećem gemu Seppi ponovno preko Dodigova servisa dolazi do konačne pobjede.

U prvom dvoboju dana Marin Čilić je slavio protiv Paola Lorenzija s 6:1, 6:7 (6), 4:6, 6:3, 6:2. Za subotnji dvoboj parova prijavljeni su Simone Bolelli i Paolo Lorenzi protiv Nikole Mektića i Mate Pavića, ali izbornici izbornici Željko Krajan i Corrado Barazzutt imaju pravo promijeniti nominaciju do sat vremena prije početka meča. U međusobnim susretima Hrvatska protiv Italije u Davis Cupu vodi 2:0 - prvi put uspješnija je bila 2001. na zemlji u Rimu, a potom je, također rezultatom 3-2, slavila u Dubrovniku 2008. godine.

Pobjednik ovog dvoboja u 2. kolu ide na boljega iz meča Kanada - Španjolska.

U dvoboju 5. kola međurunde EBEL lige hokejaši Medveščaka su u Zagrebu na otvorenom klizalištu Šalata poraženi od vodećih Vienna Capitalsa s 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). "Medvjedi" su u Winter Classicu izgubili pogotkom dvije minute prije kraja. Prvo je goste u vodstvo u 25. minuti doveo Fraser, a za Medveščak je izjednačio Miller u 52. minuti. Pogodak odluke s igračem više Vienna je postigla u 58. minuti, a strijelac je bio Keller.

Medveščaku je ovo već treći poraz u međurundi, ali su i dalje treći sa šest bodova. Vodi Vienna s 14., a prvak Linz ima 8 bodova. Slijedi kraća stanka zbog reprezentativnih nastupa, a Medveščak u 6. kolu 13. veljače opet igra s Viennom, ali sada u Beču.

TORONTO

Kanadski tenisači na pragu su velike pobjede nakon što prvoga dana dvoboja Svjetske skupine Davis Cupa vode kod kuće protiv peterostrukih prvaka Španjolaca s 2:0. Kanađani su iskoristili nedolazak Rafe Nadala, Davida Ferrera i Nicolasa Almagra, te već nakon parova u subotu mogu izbaciti Španjolce. Kanađanin crnogorskih korijena Miloš Raonić je u prvom dvoboju nadigrao Alberta Ramosa s 6:7, 6:4, 6:4, 6:4, a još je uvjerljiviji bio Kanađnin hrvatskih korijena Frank Dancevic koji je slavio protiv Marcela Granollersa s 6:1, 6:2, 6:2. Španjolci su zadnji puta ispali u 1. kolu 2006. kada ih je pobijedila Bjelorusija, a pobjednik ovog dvoboja ide na boljega iz meča Italija - Hrvatska.

U ostalim dvobojima Argentinci u Buenos Airesu i bez Juana Martina del Potra vode s 2:0 protiv Nijemaca, kojima se ozlijedio prvi igrač Philipp Kohlschreiber. Također, Amerikanci kod kuće bez problema vode protiv Brazila s 2:0 i zasad nisu izgubili niti set.

RIM

U prvom dvoboju 20. kola Talijanske lige cagliari je kao fost slavio na Olimpicu protiv Rome s 4:2. Pogotke su za Romu polučili Francesco Totti (35) i Marquinho (90+3), dok su neočekivanu pobjedu Otočanima donijeli Radja Nainggolan (3), Mauro Goicoechea (46ag), Marco Sau (53) i Francesco Pisano (71).

BERLIN

U prvom dvoboju 20. kola Njemačke lige Werder je u Bremenu slavio protiv Hannovera s 2:0. Werder je do pobjede došao u samoj završnici dvoboja pogocima Nilsa Petersena (85,88).

PARIZ

U prvoj utakmici 23. koal Francuske lige PSG je u gostima slavio kod Toulousea s čak 4:0 i učvrstio se na čelu ljestvice. Pobjedu su PSG-u, koji sada ima tri boda više od Lyona, donijeli Javier Pastore (4), Zlatan Ibrahimović (36), Mamadou Sakho (70) i Gregory van der Wiel (72).

MADRID

U prvom dvoboju 22. kola Španjolske lige Valladolid i Athletic Bilbao su igrali 2:2. Domaćini su vodili s 2:0 zgodicima Javi Guerre (8) i Alberta Buena (15), a Athletic Bilbaou su bod donijeli Oscar De Marcos (22) i Markel Susaeta (50). Valladolid je sada 10. s 29 bodova, a Baski su na 13. poziciji s 26 bodova.

NEW YORK

Aktualni NBA prvak Miami heat doživio je poraz na gostovanju kod Indiana Pacersa (102:89), dok su treća momčad lige LA Clippersi također poraženi kod Toronto Raptorsa (98:73).Miami se predao gotovo bez borbe protiv Indiane, koju je predvodio David West (30), koji je od 15 šuteva promašio tek tri. Kod Miamia Lebron James (28) nije uspio povući ostale, no momčad s Floride i dalje ostaje najbolja na Istoku. Clippersi su prošli još gore u Torontu, a najbolji pojedinac domaćina bio je Rudy Gay (20) kojemu je to bila prva utakmica u dresu kanadske momčadi. New York Knicksi su Madison Square Gardenu slavili protiv Milwaukee Bucksa na krilima odličnog Carmela Anthonya (25), a Lakersi su dobili u gostima Minnesotu s 111:100 uz 22 koša Pau Gasola. Lakersima je to čak 20. uzastopna pobjeda protiv Wolvesa, koji očito imaju problem kada igraju s Lakersima.

Boston Celticsi su slavili kod kuće protiv Orlando Magica (97:84), a Brooklyn Netsi su otpravili Chicago Bullse (93:89).