ZAGREB, 2. siječnja 2013. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja do 12.30 sati.

NEW YORK - Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige:

Detroit - Sacramento 103-97

Denver - LA Clippers 92-78

New Orleans - Atlanta 86-95

Washington - Dallas 94-103

LONDON - U posljednjoj utakmici 21. kola nogometnog prvenstva Engleske igranog na Novu godinu Southampton je na domaćem terenu protiv Arsenala odigrao neodlučeno 1-1. Southampton je poveo golom Gastona Ramireza u 35. minuti, a Arsenal je do izjednačenja došao zahvaljujući autogolu Guilhermea Do Prada u 41. minuti.

POREDAK: Manchester United 52, Manchester City 45, Tottenham Hotspur 39, Chelsea 38, Arsenal 34...

LJUBLJANA - Vratar talijanskog velikana Intera Samir Handanović po treći je put u karijeri izabran za najboljeg slovenskog nogometaša godine u izboru magazina Ekipa, nakon što je osvojio taj trofej za 2009. i 2011. godinu, Handanović je proglašen najboljim i za 2012. Drugo mjesto u ovom izboru zauzeo je napadač PSV-a iz Eindhovena Tim Matavž, koji je bio drugi iza Handanovića i 2011., dok je treći bio Kevin Kampl iz Red Bull Salzburga.

Za najboljeg mladog igrača izabran je 18-godišnji vratar Jan Oblak, koji je trenutačno na posudbi iz Benfice u Rio Aveu, dok je trener godine drugi put zaredom strateg Maribora Darko Milanič.

Ekipa je peti put birala najboljeg slovenskog igrača, a osim Handanovića, tu su nagradu još osvajali Milivoje Novaković (2008) i Valter Birsa (2010).

PERTH - U prvom susretu 2. kola skupine A teniskog Hopman Cupa u Perthu Italija je svladala Njemačku sa 2-1. Pobjedu Italiji osigurali su Francesca Schiavone i Andreas Seppi koji su u odlučujućoj igri mješovitih parova nadigrali Tatjanu Malek i Tommyja Haasa. Prethodno je Haas nadigrao Seppija, dok je Schiavone bila bolja od Malek.

Italija sada ima po pobjedu i poraz, dok Njemačka ima dva poraza.

U drugom susretu dana igrat će Australija i Srbija.