Terminski Dow Jones indeks bio je u 14,00 sati u minusu 123 boda, a tehnološki Nasdaq 32,75 bodova.
Istodobno terminski S&P 500 bio je na gubitku 15,5 bodova, i ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Ulagače i dalje zabrinjava dužnička kriza u eurozoni, koja bi mogla zahvatiti Italiju.
Danas su se prinosi na 10-godišnje talijanske državne obveznice ponovno premašili kritičnu razinu od 7 posto. To je potaknulo rast prinosa i na španjolske 10-godišnje obveznice iznad razine od 6 posto, po prvi puta otkako je u kolovozu Europska središnja banka počela kupovati državne obveznice. Rastu i prinosi na francuske obveznice.
Uz to, investitore su razočarali i najnoviji podaci koji pokazuju da eurozona klizi prema recesiji. Naime, danas je objavljeno da je bruto domaći proizvod eurozone u trećem kvartalu porastao svega 0,2 posto u odnosu na prethodni kvartal, odnosno za 1,4 posto na godišnjoj razini.
Mnogi analitičari očekuju da će u četvrtom tromjesečju eurozona uroniti u blagu recesiju.
I na europskim burzama vlada negativno raspoloženje. Trenutno je londonski Ftse indeks u minusu 0,94 posto, frankfurtski DAX 1,94 posto, a pariški CAC 1,74 posto.
Nove smjernice investitori očekuju od proizvođačkih cijena i prometa u maloprodaji u SAD-u tijekom listopada, kao i podatka o stanju na zalihama američkih poduzetnika u rujnu.