Dow Jones terminski indeks oko 13,30 sati bio je u minusu 97 bodova, a tehnološki Nasdaq 18 bodova.
Istodobno, S&P 500 indeks bio je na gubitku 11,9 bodova, te ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
U najvećem fokusu investitora i dalje je dužnička kriza u eurozoni.
Na europskim burzama jutros su cijene dionica porasle nakon izvješća da bi Kina mogla kupovati talijanske državne obveznice. Mediji su, naime, izvijestili da je talijanski ministar financija Giulio Tremonti imao prošloga tjedna sastanak s kineskom delegacijom, na kojem se razgovaralo o njihovoj mogućoj kupnji.
To je potkraj jučerašnjeg trgovanja podiglo indekse na Wall Streetu a ojačalo je i cijene dionica na azijskim burzama.
Međutim, ubrzo su europske burze promijenile smjer kretanja, jer su Kinezi demantirali te medijske napise. Dužnosnik jedne kineske banke, naime, izjavio je da kineska vlada možda neće dozvoliti kupnju talijanskih državnih obveznica s obzirom na veliku nestabilnost europskih obvezničkih tržišta.
U međuvremenu, Italija je uspjela prikupiti 3,86 milijardi eura novog kapitala prodajom državnih obveznica s rokom dospijeća za 5 godina. Ipak, morala je platiti 5,6 posto kamate, nešto više nego na prethodnoj aukciji kada je kamata bila 4,9 posto.
To je donekle izazvalo olakšanje na europskim burzama tako da je londonski Ftse indeks trenutno u minusu tek 0,19 posto, na 5.119 bodova, pariški CAC 0,08 posto, na 2.852 boda, a frankfurtski DAX je ojačao 0,31 posto, na 5.087 bodova.
Nove smjernice investitorima na Wall Streetu dat će najnoviji podaci o američkim uvoznim cijenama u kolovozu, te podaci o prodaji lanaca trgovine u SAD-u u proteklome tjednu. U svakom slučaju, investitori će pozorno pratiti i sve vijesti vezane uz dužničku krizu preko Atlantika.