Sajam je organiziran u sklopu istoimenoga programa prekogranične suradnje Hrvatske i Srbija kojem su nositelji Centar za poduzetništvo Osijek i Općina Apatin, a pridruženi partneri Grad Osijek i baranjske općine Bilje i Jagodnjak, Udruženje "Somborski salaši" i Kraljevsko historijsko društvo iz Sombora.
Svrha je toga projekta poticanje lokalnoga gospodarstva i novih mogućnosti zapošljavanja kroz razvoj ruralnog turizma i ekološke poljoprivredne proizvodnje, rekao je osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo, otvarajući sajam. Istaknuo je da je Osijek kroz povijest bio poznat kao sajamski grad te da se ta tradicija polako vraća u grad na Dravi.
Branko Milešević iz Udruženja "Somborski salaši" izrazio je zadovoljstvo sajmom, koji potvrđuje dobre prijateljske odnose i zajedničke gospodarske ciljeve. Dodao je kako rijeka Dunav koja je u ne tako davnoj prošlosti razdvajala sada spaja ljude s obje strane granica.
U svibnju iduće godine sličan sajam održat će se u Novom Sadu i želja nam je da što više izlagača i nositelja ekološke proizvodnje i zdrave hrane iz Osječko-baranjske županije dođe na sajam, rekao je Milešević.
Uz bogatu ponudu zdrave hrane i ekoloških proizvoda, na sajmu u Tvrđi održava se i kulturno zabavni program.
(Hina) vsik ymc