Pavić je potvrdio Hini da je Kosor primila Večernjakovce na njihov zahtjev i da im je u razgovoru rekla kako kolektivno pregovaranje nema alternative.
"Premijerku smo upoznali sa stanjem u Večernjem listu i rekli joj da smo posebno zgroženi što u taj list još nije došla inspekcija koju smo zbog ometanja štrajka pozvali prvog dana štrajka", kazao je Filić.
Dodao je da im je premijerka najavila da će istražiti o čemu se radi i zbog čega se to događa.
Kosor se, kaže Filić, suglasila da je u hrvatskom medijskom prostoru nered i da ga se mora početi rješavati.
Za kolektivno pregovaranje rekla im je da nema alternative. Pritom je kazala, rekao je Filić, da ako vlada može strpljivo pregovarati sa sindikatima javnih i državnih službenika, onda to očekuje i od privatnih poslodavaca, a kad su u pitanju mediji, i više.
Predstavnici zaposlenika u štrajku premijerki su ukazali na činjenicu da je u Sloveniji postignut nacionalni kolektivni ugovor kojim su obuhvaćeni i honorarci. "Mi ne možemo preuzeti od njih visinu plaća, ali temeljna prava apsolutno da", kazao je Filić, dodavši da su premijerki rekli kako bi to bio dobar model za Hrvatsku.
Na jednosatnom razgovoru s premijerkom uz Filića su bili predsjednik radničkog vijeća Jurica Ćurković, predsjednik redakcijskog vijeća Marinko Juratić i zaposlenica Anita Malenica.
Filić je najavio da će s poslodavcem razgovarati najvjerojatnije u ponedjeljak ali i dodao da ostaju u štrajku do ispunjenja zahtjeva.
Zaposlenici Večernjeg lista u štrajk su krenuli prije dva dana zbog odluke Uprave da im ukidanjem važećeg kolektivnog ugovora smanji materijalna prava. Uprava tvrdi da je stari kolektivni ugovor istekao i da je sindikat odustao od pregovora.