Istaknuo je da je sindikat još 1998. upozoravao da je pulska bolnica diskriminirana među ostalim bolnicama u Hrvatskoj, koja je po uvjetima rada, kaže, istovjetna, primjerice, zadarskoj, varaždinskoj ili slavonskobrodskoj.
To svrstavanje obavljeno je isključivo na osnovi diskriminacije, koja potječe još iz vremena kad je Andrija Hebrang bioministar", navodi Bulić. Ustvrdio je da je pulska bolnica od 1998. do danas zakinuta za više od 170 milijuna kuna te da gubi oko 1,5 milijuna kuna na mjesec koje bi mogla dobiti.
Upozorio je i da bi se takva kategorizacija mogla negativno odraziti na turizam.
S obzirom na to da je riječ o županijskoj bolnici, prozvao je župana Ivana Jakovčića i suradnike za nebrigu, odnosno slab trud da se na državnoj razini usprotive diskriminaciji.
"S vladom se očito radije pregovara o prodaji zemlje i vojnih objekata, no nije ih briga kad se treba boriti protiv katastrofalnih uvjeta istarskog zdravstva", kazao Bulić. Dodao je da on "ne niječe stručnost medicinskog osoblja", već ističe kako su kritične točke u organizaciji rada mnogobrojne.
"Županijska vlast treba ultimativno mobilizirati Istrane prema centraliziranoj državnoj vlasti, pa i referendumima o pitanjima važnima za razvoj županije", rekao je Bulić.