ZAGREB, 7. studenog 2010. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

Vodeći dvojac Prve HNL Dinamo i Hajduk uspješno je odradio oglede 14. kola prvenstva. Dinamo je u Maksimiru pobijedio Zadar 1:0, dok je Hajduk na Poljudu deklasirao Zagreb 4:1.Nakon što je Nenad Gračan dobio otkaz momčad Rijeke od danas vodi Elvis Scoria koji je dogovorio suradnju na godinu i pol. Scoria je kao trener došao na Kantridu 2004. godine te iste sezone osvojio kup s Rijekom nakon 26 godina, no već slijedeće sezone napustio je klupu nakon domaćeg poraza od Dinama 0:1, trećeg u nizu u prvenstvu. Pet godina kasnije Scoria se vratio na Kantridu.Rijeka je u sezonu krenula sa 16 osvojenih bodova u prvih šest kola što joj je donijelo prvo mjesto na ljestvici, no u posljednjih osam utakmica momčad s Kantride osvojila je samo pet bodova te je trenutačno na šestom mjestu.Na ljestvici vodi Dinamo sa 35 bodova, drugi je Hajduk sa četiri boda manje, a treća je Cibalija sa 27 bodova.

U susretu 14. kola Prve HNL Dinamo je pobijedio Zadar 1:0 (1:0).Utakmicu je pred 5.000 gledatelja na stadionu Maksimir vodio Damir Batinić iz Osijeka.

STRIJELAC: 1:0 Tomečak (10)

SPLIT

U susretu 14. kola Prve HNL Hajduk je u Splitu pobijedio Zagreb 4:1 (0:0).Utakmicu je pred 4.500 gledatelja na stadionu Poljud sudio Domagoj Vučkov iz Rijeke.STRIJELCI: 1:0 Trebotić (49), 2:0 Sharbini (62), 3:0 Ibričić (74), 3:1 Krstanović (77), 4:1 Sharbini (88)

ZADAR

Košarkaši Zadra poraženi su u svom Višnjiku od Radničkog u dvoboju šestog kola regionalne NLB lige s 96:86 (19:26, 23:10, 26:17, 28:33).Kod Zadrana su najučinkovitiji Miro Bilan (20) i Ive Ivanov (18), a kod gostiju se iskazao Stefan Stojačić (18). Zadar nakon šest kola ima dvije pobjede i četiri poraza.

U susretu 19. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubio od Red Bull Salzburg 6:7 (3:1, 1:0, 2:5, 0:1)Medveščak je vodio 3:0 i 4:1, a deset minuta prije kraja utakmice i 6:3, međutim austrijska momčad se uporno vraćala i na koncu je uspjela izboriti produžetak. Šesti pogodak Salzburg je zabio 15 sekundi prije kraja utakmice, a strijelac je bio Daniel Bois. U produžetku presudio je gol Ryana Duncana u trećoj minuti.Golove za Medveščak zabili su Frank Banham (9:49, 45:37), Ryan Kinasewich (15:04, 28:17), Jonathan Filewich (15:52) i Robby Sandrock (49:04), dok su strijelci za Red Bull bili Brent Aubin (17:02), Dominique Heinrich (41:22, 43:26), Thomas Koch (51:43), Marco Pewal (58:26), Daniel Bois (59:45) i Ryan Duncan (63:39).Bio je to treći susret Medveščaka i Salzbzurga ove sezone i treći poraz 'medvjeda'. U drugom kolu Salzburg je u Domu sportova slavio 5:0, a u petak na svom ledu 5:4 nakon produžetaka.

BERLIN

U susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je deklasirao Werder 6:0, dok je Bayer u Leverkusenu pobijedio Kaiserslautern 3:1.Golove za Stuttgart postigli su Ciprian Marica (10), Cacau (31, 45), Christian Gentner (68), Georg Niedermeier (73) i Arthur Boka (86). Cacau je u 61. minuti promašio jedanesterac, a kazneni udarac promašio je i veznjak Werdera Torsten Frings u 24. minuti utakmice.U drugom susretu Kaiserslautern je poveo golom Floriana Dicka u 15. minuti, no "apotekari" su preokrenuli rezultat s tri gola. Strijelci su bili Sidney Sam (38, 84) i Patrick Helmes (68). Domagoj Vida nija nastupio za Bayer, dok je Srđan Lakić igrao svih 90 minuta u gostujućim redovima.Lider prvenstva Borussia Dortmund lako se obračunala protiv Hanovera pobijedivši na gostovanju 4:0. Strijelci su bili Shinji Kagawa (11), Lucas Barrios (72), Robert Lewandowski (81) i Jakub Blaszczykowski (90+1). Nuri Sahin je za Borussiu u 78. minuti promašio jedanaesterac.Na ljestvici vodi Borussia sa 28 bodova, četiri više od Mainza, dok je na trećem mjestu Bayer sa 21 bodom.

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, španjolski prvoligaš Villarreal deklasirao je u susretu 10. kola Primere Athletic Bilbao 4:1.

Gosti su poveli golom Fernanda Llorentea u 6. minuti, no 'žuta podmornica' je okrenula rezultat, a strijelci su bili Nilmar (39), Santi Cazorla (45), Giuseppe Rossi (84) i Jefferson Montero (90+1). Gosti su od 77. minute igrali bez isključenog Jona Aurtenetxea.Ovom pobjedom Villarreal se izjednačio s Real madridom na vrhu ljestvice, međutim Real i Barcelona večeras još igraju.

Levante - Deportivo Coruna 1:2 (Juanlu 72 / Riki 10, Aythami 52)

Osasuna - Hercules 3:0 (Monreal 40, Lolo 56, Vadocz 90+2)

Real Zaragoza - Real Mallorca 3:2 (Lafita 56, Bertolo 85, 90+5-11m / Webo 19, Pereira 61)

Almeria - Sporting Gijon 1:1 (Corona 15 / Novo 73)

Villarreal - Athletic Bilbao 4:1 (Nilmar 39, Cazorla 45, Rossi 84, Montero 90+1 / Llorente 6)

Igrano u subotu:

Espanyol - Malaga 1:0 (Marquez 1)

Real Sociedad - Santander 1:0 (Llorente 7)

LIVERPOOL

U derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio lidera prvenstva Chelsea 2:0, a oba gola zabio je Fernando Torres.Španjolski napadač je prvi gol zabio u 11. minuti, a na 2:0 je povisio u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Do konca utakmice "Redsi" su znalački sačuvali prednost nanijevši "Bluesima" drugi poraz ove sezone.Iznenađenje je priredio Newcastle porazivši u Londonu Arsenal 1:0, a gol odluke zabio je Carroll u 45. minuti.Manchester City je golovima Maria Balotellia (20, 27) na gostovanju pobijedio WBA.Na ljestvici vodi Chelsea sa 25 bodova, Manchester United ima 23, a Arsenal 20 koliko ima i Manchester City na četvrtom mjestu. Peti je Newcastle United sa 17 bodova.

SAO PAOLO

Nijemac Sebastian Vettel u bolidu Red Bulla pobjednik je Velike nagrade Brazila, pretposljednje utrke sezone F1 održane na stazi Interlagos pokraj Sao Paola. Drugo mjesto zauzeo je Australac Mark Webber, pa je Red Bull osigurao konstruktorski naslov, dok je trećim mjestom Španjolac Fernando Alonso trećim mjestom zadržao ukupno vodstvo. Prije zadnje utrke u Abu Dhabiju Alonso ima osam bodova više od Webbera, dok trećeplasirani Vettel zaostaje 15 bodova. Teoretske šanse za naslov ima i Britanac Lewis Hamilton (McLaren) koji za Alonsom zaostaje 24 boda. Momčad Red Bulla će proslaviti prvi konstruktorski naslov jer imaju ukupno 469 bodova, 48 više od McLarena. Zadnja utrka sezone je u Abu Dabiju 14. studenoga.

OSIJEK

Hrvatske gimnastičarke i gimnastičari osvojili su ukupno šest odličja na Svjetskom kupu u gimnastici koji je danas završen u Osijeku.

Drugog finalnog dana Marijo Možnik je osvojio prvo mjesto na preči s ocjenom 15.050, drugi je bio Nathan Gafuik iz Kanade (15.000), a treći njegov sunarodnjak Jackson Payne (14.800). Bila je to druga zlatna medalja za Hrvatsku na natjecanju u Osijeku jer je odličje istog sjaja jučer na tlu osvojio Tomislav Marković.Splićanka Tina Erceg bila je druga u vježbi na tlu s ocjenom 13.075. Zlato je osvojila Nizozemka Marlies Rijken (13.250), a broncu Čehinja Jana Sikulova (12.850). U subotu, prvoga dana finalnih natjecanja Svjetskog kupa u gimnastici, hrvatski predstavnici osvojili su četiri medalje. Tomislav Marković je bio najbolji u vježbi na tlu, Tijana Tkalčec je osvojila drugo mjesto u preskoku, drugi u vježbi na konju s hvataljkama bio je Robert Seligman, dok je Filip Ude bio treći također na konju s hvataljkama.

VALENCIA

Španjolski tenisač David Ferrer pobjednik je ATP turnira u Valenciji. Ferrer je u finalu nadigrao sunarodnjaka Marcela Granollersa s 7:5, 6:3.

BASEL

Švicarac Roger Federer pobjednik je ATP turnira u rodnom Baselu nakon što je u finalu dobio Srbina Novaka Đokovića s 6:4,3:6,6:1. Federeru je to četvrti trijumf u Baselu u zadnjih pet godina, a lani ga je u finalu pobijedio upravo Đoković.

RIM

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva, jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Roma je kao gost na Olimpicu pobijedila Lazio 2:0. Oba gola Roma je postigla u drugom poluvremenu i to oba iz jedanaesteraca. Prvog je realizirao Marco Borriello u 52. minuti, a drugog Mirko Vučinić u 87. minuti.Poraz Lazija iskoristio je Milan koji se gostujućom pobjedom protiv Barija 3:2 približio Rimljanima na dva boda zaostatka. Golove za "Rossonere" postigli su Massimo Ambrosini (4), Mathieu Flamini (31) i Pato (72), dok su strijelci za Bari bili Vitali Kutuzov (65) i Paulo Vito Barreto (90).Juventus je pobijedio Cesenu 3:1, a torinskoj "Staroj dami" je put do pobjede olakšalo isključenje gostujućeg braniča Maximiliana Pellegrina u 41. minuti. Strijelci za Juve bili su Alessandro Del Piero (31-11m), Fabio Quagliarella (43) i Vincenzo Iaquinta (87), dok je pogodak za Cesenu zabio Luis Jimenez (11).Na ljestvici vodi Lazio sa 22 boda, Milan ima dva boda manje, dok je na trećem mjestu Inter sa 18 bodova. Slijede Juventus (18) i Napoli (18). Na začelju su Parma, Cesena i Bari sa po osam bodova.

Fiorentina - Chievo 1:0 (Cerci 80)

Juventus - Cesena 3:1 (Del Piero 30-11m, Quagliarella 42, Iaquinta 87 / Jiménez 11)

Udinese - Cagliari 1:1 (Floro Flores 44 / Conti 12)

Bari - Milan 2:3 (Kutuzov 65, Barreto 90 / Ambrosini 4, Flamini 30, Pato 72)

Napoli - Parma 2:0 (Cavani 19, 85)

Lazio - Roma 0:2 (Borriello 52-11m, Vučinić 87-11m)

Sampdoria - Catania 0:0

večeras:

Palermo - Genoa

Bologna - Lecce 2:0 (Di Vaio 84, Giménez 85)

Inter - Brescia 1:1 (Eto'o 73-11m / Caracciolo 15)

Nogometaši Newcastlea pobijedili su u 11. kolu Engleske lige u gostima na Emiratesu Arsenal s 1:0. Pogodak vrijedan senzacije postigao je Andy Carroll u 45. minuti nakon pogreške vratara Fabianskog. Branič Arsenala Laurent Koscielny isključen je u sudačkoj nadoknadi, a "topnicima" je to drugi poraz ovog tjedna nakon što su izgubili u Ligi prvaka kod Šahtara. Arsenal je ostao treći s 20 bodova, pet manje od vodećeg Chelsea, dok je Newcastle skočio na visoko četvrto mjesto s 17 bodova.

KOPRIVNICA

U dvoboju 4. kola lige prvakinja rukometašice Podravke Vegete su izgubile u Koprivnici od mađarskog Gyoera s 35:24. Najefikasnija igračica Podravke na utakmici bila je Nikica Pušić s osam zgoditaka. Podravka još nema ni boda u skupini, a sljedeću utakmicu igraju gostima kod ljubljanskog Krima, koji je u 4. kolu svladao u gostima Zvezdu s 32:28.

Upravni odbor zagrebačkoga prvoligaša Hrvatskog dragovoljca donijela je odluku o sporazumnom raskidu ugovora s trenerom Ivanom Pudarom zbog loših rezultata kluba. Smjena je uslijedila nakon subotnjeg domaćeg poraza od Splita (0:4). Pudar je na klupu Hrvatskog dragovoljca stigao je 3. listopada, no klub je i dalje uvjerljivo posljednji na ljestvici Prve HNL. Odluka o novom treneru trebala bi se donijeti u ponedjeljak.

ASTANA

Hrvatski tenisač Ivan Dodig pobjednik je ATP "challenger" turnira u Astani, on je u finalu svladao Rusa Igora Kunjicina sa 6-4, 6-3.

Dodigu je ovo bio drugi nastup u finalu nekog "challengera" ove godine i prvi naslov koji će još više popraviti svoju poziciju na ATP ljestvici. U posljednja dva tjedna bio je 118. igrač svijeta što mu je bio najbolji dosadašnji plasman u karijeri.