ZAGREB, 16. listopada 2010. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

SPLIT

Napadač splitskog Hajduka Ahmad Sharbini obolio je od seroznog meningitisa zbog čega je zadržan u Infektivnoj bolnici u Rijeci gdje će se oporavljati najviše sedam dana.Liječnik splitskoga kluba Jurica Rakić potvrdio je kako se radi o blažem obliku upale moždane ovojnice i da se radi o vrsti bolesti koja se ne širi kapljičnim putem. Sharbiniju je meningitis potvrđen lumbalnom punkcijom. Ova bolest ne zahtjeva posebnu terapiju, već samo odmor. Također ne postoji opasnost od zaraze ostalih igrača i ova bolest nije opasna za okolinu.Povišena temperatura i glavobolja javili su se ovom nogometašu tijekom posjete Bosni i Hercegovinu u četvrtak. U bolnicu u Banja Luci su posumnjali u meningitis što je i potvrđeno pregledom u Rijeci.

U susretu 11. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubio nakon kaznenih udaraca od Klagenfurta 3:4 (1:0, 1:0, 1:3, 0:0, 0:1).Medveščak je vodio 2:0 i 3:1, no vodeća momčad lige je uspjela izboriti produžetak. Treći gol Klagenfurt je zabio 26 sekundi prije kraja utakmice u trenucima dok je povukao golmana s leda i imao igrača više. Golove za Medveščak postigli su Rok Jakopič (9:21), Joel Prpic (33:55) i John Hecimovic (51:11), dok su strijelci za goste bili Gregor Hager (44:40), Jeferry Shantz (53:35) i Michael Craig (59:34).Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za Medveščak je bio uspješan samo Joel Prpic, dok su u austrijskim redovima golove zabili Hager i Scofield.Ovom pobjedom Klagenfurt je zadržao vodstvo na ljestvici, dok Medveščak nakon 11 kola ima pet pobjeda i šest poraza.

U susretu trećeg kola regionalne košarkaške NLB lige Cedevita je u dvorani Sutinska vrela pobijedila Cibonu 70:68 (23:15, 22:8, 15:21, 10:24).Bila je to utakmica u kojoj je Cedevita na poluvremenu imala 22 koša viška (45:23), a na koncu je jedva spasila pobjedu. Cibona je u drugom poluvremenu uspjela smanjiti veliki zaostatak, a u zadnjoj minuti je Tomislav Zubčić kod rezultata 69:67 imao dva slobodna bacanja i priliku izjednačiti no nije uspio. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Corsley Edwards sa 18 koševa i 12 skokova, te Tomislav Petrović sa 10 koševa, dok su Cibonu predvodili Leon Radošević sa 20 koševa, te Bojan Bogdanović i Rok Stipčević sa po 18 koševa.Bila je to treća pobjeda Cedevite koja sada vodi na ljestvici zajedno s Olimpijom, dok je Cibona upisala drugi poraz uz jednu pobjedu.

DONJECK/ZAGREB

U susretu 13. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je kao gost u gradskom derbiju pobijedio Metalurg 2:0, a golove su zabili Čigrinski (9) i Teixeira (19).Kod prvog gola asistirao je hrvatski reprezentativac Darijo Srna koji je odigrao svih 90 minuta. Eduardo je u igru ušao u 57. minuti.Ovom pobjedom Šahtar je samo potvrdio vodeću poziciju na ljestvici sa 34 boda, osam više od kijevskog Dynama koji ima utakmicu manje.

KOLN/ZAGREB

U prvom susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Koln 2:1 postigavši pobjednički gol u drugoj minuti sudačke nadoknade.Pogodak koji je momčad iz Dortmunda gurnuo na prvo mjesto Bundeslige postigao je Nuri Sahin. Borussia je povela u 20. minuti golom Jakuba Blaszczykowskog, a rezultat je izjednačio Lukas Podolski u 82. minuti.Na vratima Kolna kojeg vodi hrvatski stručnjak Zvonimir Soldo branio je Miro Varvodić kojem je to bio bundesligaški debi. Svoj posao je odradio korektno, no nije mogao spriječiti poraz svog sastava. Mate Jajalo je za Koln igrao do 76. minute.Ovom pobjedom Borussia se izjednačila s Mainzom na vrhu ljestvice, a oba sastava imaju po 21 bod, ali Mainz ima utakmicu manje. Koln je na 16. mjestu sa pet bodova, a ukoliko Schalke i Stuttgart u subotu ostvare pobjede Koln će pasti na samo začelje ljestvice.

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, Club Brugge pobijedio je na gostovanju Waregem 3:2 u prvom susretu 11. kola belgijskog nogometnog prvenstva.Brugge je sva tri gola zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Vargas (3, 43) i Kouemaha (31). Strijelci za Waregem koji je od 73. minute igrao bez isključenog D'Haenea bili su Traore (8) i Habbou (86). Mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je za Brugges cijeli susret.Ovom pobjedom Club Brugge se probio na peto mjesto belgijskog prvenstva sa 19 bodova, sedam manje od lidera Genka.

SAO PAOLO

Maradona je bio sjajan igrač, ali je loš čovjek i ne može biti uzor mladima, kazao je legendarni Brazilac Pele nastavljajući tako svađu s Diegom Maradonom, na radost svjetskih medija koje zabavlja velika međusobna netrpeljivost dvojice možda i najvećih nogometaša u povijesti. Pele (70) je brazilskom tisku izjavio kako je Maradona nesposoban biti trenerom, što je i pokazao na nedavnom SP-u. "Bog mu je dao talent za igranje nogometa, ali on ne može nikoga trenirati. S obzirom što je sve radio u životu, dobro da je živ, a nije mi jasno kako mu poslije svega ljudi mogu nuditi posao trenera ili izbornika. Ti ljudi nemaju savjesti ni morala. Ako se Maradona ne promijeni, neće više raditi u nogometu", kazao je Pele o Argentincu, koji je Brazilca nedavno u svađi nazvao i homoseksualcem. Nakon što je Maradonina Argentina ispala od Njemačke, Pele je javno krizitirao postavku igre i metode treniranja "malog zelenog". "Ma, tko još brine što kaže Pele? Njegovo mjesto je u muzeju", kazao je tada Maradona.

OSAKA

Rezultati polufinalnih dvoboja s WTA turnira u Osaki:

6-Kimiko Date Krumm (Jap) - 3-Shahar Peer (Izr) 3-6 7-6(5) 7-5

Tamarine Tanasugarn (Tajl) - 2-Marion Bartoli (Fra) 6-2 7-5

MADRID

Trener španjolskog prvoligaša deportiva iz La Corune Miguel Angel Lotina odveo je svoje nogometaše kod psihologa vjerujući da će im to pomoći da pobjeđuju, tvrdi list AS. Sljedećeg tjedna svaki od igrača Deportiva provest će najmanje sat vremena kod Joaquina Dosila, psihologa koji se specijalizirao za sportaše. U petak je cijela momčad bila na kolektivnoj prvoj seansi. "Razgovarali smo baš o svemu. Ne igramo dobro i možda je ovo način da to popravimo. Ovo nam može samo činiti dobro", kazao je kapetan momčadi Manuel Pablo. Od kluba koji se čak borio za naslov španjolskog prvaka i osvojio ga 2000., Deportivo se zadnjih godina jako srozao i sada se bori za ostanak u Primeri. Trenutno su na samom dnu sa samo tri boda iz šest kola.