ZAGREB, 11. listopada 2010. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

ZAGREB - Hrvatski ronioci na dah Lidija Lijić i Karla Fabrio Čubrić osvojile su u nedjelju srebrnu i brončanu medalju u disciplini "Jump Blue" s preronjenih 141,28 metara, odnosno 140 metara na drugom Europskom prvenstvu koje se održava na otoku Tenerife. Lidija Lijić je u kvalifikacijama imala najbolji plasman (142,16 m) što je ujedno bio i svjetski rekord. No, taj je rekord u finalu srušila Talijanka Monica Barbero koja je preronila 144 metra i s tim rezultatom ujedno osvojila zlato. Hrvatsku na ovom, drugom po redu, Europskom prvenstvu predstavlja sedmeročlana reprezentacija u sastavu Dajana Zoretić, Karla Fabrio Čubrić, Lidija Lijić, Goran Čolak, Veljano Zanki, Davor Franičević i Mario Brčić. U muškoj konkurenciji Veljano Zanki je zauzeo peto mjesto sa 148,25 metara, dok je Davor Franičević bio sedmi sa 103,90 metara. Zlato je pripalo Španjolcu Alfredu Roenu koji je sa 171,45m također postavio novi svjetski rekord. "Jump Blue" je disciplina u moru u kojoj ronilac na dah zaranja na 10 metara dubine i obilazi kvadrat dimenzija 15x15 metara, a mjeri se ukupno prijeđeni put.

PEKING - Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Pekingu, nakon što je u ponedjeljak u finalu pobijedio Španjolca Davida Ferrera sa 6-2, 6-4. Finale je prebačeno na ponedjeljak jer je u nedjelju u Pekingu padala jaka kiša. Đoković je tako drugu godinu zaredom slavio u Pekingu i to mu je 18. osvojeni turnir u karijeri.

ATP Peking, finale:

Novak Đoković (SRB/1) - David Ferrer (ŠPA/8) 6-2, 6-4

RIM - Odbojkaši Brazila po treći su put zaredom osvojili naslov svjetskih prvaka, oni su u finalu u Rimu svladali Kubu sa 3-0 (25-22, 25-14, 25-22). Brončanu medalju osvojla je reprezentacija Srbije koja je u susretu za treće mjesto svladala domaćina Italiju sa 3-1 (25-21, 25-20, 26-28, 25-19).

MADRID - Nogometni reprezentativac Grčke Alexandros Tziolis (25) pauzirat će između četiri i šest mjeseci zbog loma desne potkoljenice, objavila je u nedjelju novinska agencija DPA. Tziolis je ozljedu zaradio u petak u kvalifikacijskoj utakmici za EP 2012. u kojoj je Grčka pobijedila Latviju 1-0. Grčki veznjak je član španjolskog prvoligaša Racinga iz Santandera u koji je došao ovog ljeta na posudbu iz talijanske Siene. U kvalifikacijskoj skupini E nakon što su sve reprezentacije odigrale po tri utakmice vodi Hrvatska sa 7 bodova, a slijede Gruzija i Grčka sa 5, Izrael ima 4, Latvija 3 boda, a Malta je bez bodova.