ZAGREB, 27. kolovoza 2012. (Hina) - Pregled važnijih sportskih događaja u 12,30 sati.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je i ovaj tjedan na 13. mjestu na najnovijoj ATP ljestvici objavljenoj u ponedjeljak, a prošlotjednu poziciju sačuvao je i Ivo Karlović koji je na 75. mjestu. Ivan Dodig također nije mijenjao položaj na ATP ljestvici i nalazi se na 118. mjestu, dok je Antontio Veić pao za jedno mjesto, sa 134. na 135. No, Nikola Mektić je u odnosu na prošli tjedan napredovao tri mjesta, sa 269. na 266.

Poredak prvih deset tenisača ostao je isti kao i prošli tjedan. Vrh ljestvice drži Švicarac Roger Federer, drugi je Srbin Novak Đoković, a treći je Španjolac Rafael Nadal.

LISABON

Brazilska nogometna reprezentacija će igrati protiv Portugala dvije prijateljske utakmice 2013., ali datume tek treba odrediti, objavio je u nedjelju predsjednik brazilskog nogometnog saveza (CBF) Jose Maria Marin.

"Već smo dogovorili dvije prijateljske utakmice protiv Portugala. Prva će se igrati u Sao Paulu, a druga u Portugalu 2013. Preostaje nam samo odrediti datume", rekao je Marin, koji je dodao da će brazilska reprezentacija igrati prijateljsku utakmicu i protiv Engleske.

Seleçao, koji ne igra kvalifikacijske utakmice za SP 2014. jer je Brazil domaćin, igrat će prijateljske utakmice još i protiv Južnoafričke Republike 7. rujna u Sao Paulu i protiv Kine 10. rujna u Recifeu.

MADRID

U susretu 2. kola španjolskog nogometnog prvenstva Getafe je senzacionalno na svom stadionu svladao Real iz Madrida sa 2-1 (0-1).

Real je poveo golom Higuaina (27), a preokret su donijeli Valera (53) i Barrada (75).

Nakon dva kola Real ima samo jedan osvojen bod, te za Barcelonom već zaostaje pet bodova.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 89. minute u 1-1 remiju na gostovanju kod Granade.

PARIZ

U posljednjoj utakmici 3. kola francuskog nogometnog prvenstva Paris SG i Bordeaux su na Parku prinčeva igrali 0-0.

Bordeaux se s ovim bodom probio na četvrto mjesto sa sedam bodova, koliko imaju i drugi Lyon, te treći Valenciennes, dok je PSG nakon trećeg remija na startu sezone 11. s tri boda.

Na vrhu je Marseille s maksimalnih devet bodova.

SPLIT

U posljednjoj utakmice 6. kola Prve HNL Hajduk i Osijek su na Poljudu igrali 1-1 (1-0).

Strijelci: 1-0 Caktaš (17), 1-1 Lešković (88).

Pred 10.000 gledatelja sudio je Mlakar iz Zagreba.

REZULTATI 6. KOLA:

Hajduk - Osijek 1-1 (Caktaš 17 / Lešković 88)

Igrano u subotu:

Dinamo – Zagreb 6-0 (Alispahić 33, Vida 36, Sammir 40-11m, 53, Beqiraj 65, Leko 87)

Cibalia – Zadar 0-0

Istra 1961 – Split 1-0 (Ottochian 24)

U petak:

Slaven Belupo - Lokomotiva 3-2 (Vugrinec 28, Batarelo 30, Gregurina 84 / Kramarić 3, Boras 17)

Inter - Rijeka 2-0 (Šarić 79-11m, 89-11m)

PALERMO

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Igor Budan igrao je od 80. minute za Palermo koji je u susretu 1. kola novog talijanskog prvenstva pretrpio neugodan 0-3 (0-1) poraz na domaćem terenu od Napolija.

Strijelci za goste bili su Hamšik (45+3), Maggio (79) i Cavani (88).

Mario Livaja je igrao od 84. minute za Inter koji je kao gost svladao Perugiju sa 3-0 (2-0). Susret je bio odlučen s dva brza gola u prvom poluvremenu koje su postigli Sneijder (17) i Milito (19), a konačni rezultat postavio je Coutinho (81).

Povratnici u Serie A, igrači Sampdorije iz Genove priredili su veliko iznenađenje svladavši kao gosti na San Siru doprvaka Milan sa 1-0 (0-0). Jedini gol na utakmici postigao je Costa u 59. minuti.

U subotu je aktualni prvak Juventus otvorio sezonu pobjedom 2-0 (0-0) protiv Parme. Pobjedu u subotu ostvarila je i Fiorentina koja je pobijedila Udinese sa 2-1 (0-1).