Tako je dolar do podneva oslabio prema jenu 0,3 posto, kliznuvši na 119,37 jena, nakon što je u srijedu dosegnuo najvišu razinu prema japanskoj valuti u proteklih 10 mjeseci od 119,83 jena.
Euro je u istom postotku ojačao prema dolaru, dosegnuvši 1,2554 dolara, nakon što je u srijedu oslabio na najnižu razinu u protekla dva i pol mjeseca prema dolaru na 1,2500 dolara. Analitičari su pritom napomenuli da zelena novčanica nije uspjela probiti granicu od 1,246 dolara za euro, što je također potaknulo dobitonosne prodaje zelene novčanice..
Tečaj eura prema jenu ostao je pak nepromijenjen na 149,85 jena za euro, što je gotovo jedan jen ispod rekordne kolovoške razine.
Iako su dužnosnici središnje američke banke Fed u službenoj bilješci izrazili "priličnu zabrinutost" zbog rizika od inflacije i najavili ustrajno suzbijanje inflatornih pritisaka, analitičari su zaključili da svi pokazatelji očigledno ipak ukazuju na usporavanje rasta američkog gospodarstva a time i na vjerojatno rezanje kamatnih stopa u drugoj polovini sljedeće godine.
"Tržište je razmotrilo bilješku sa sastanka Fed-a i zaključilo da je dosadašnja reakcija bila pomalo pretjerana pa smo sada svjedoci korekcije dolara. Fed si pak nastoji sačuvati manevarski prostor", zaključio je Mitul Kotecha iz Calyona, ustrajući na procjeni da će središnja američka banka sljedeće godine sniziti kamatne stope.
Sada se tržište okreće podacima o trgovinskoj bilanci SAD-a koji bi po očekivanjima analitičara trebali pokazati pad manjka na 66,7 milijardi dolara u odnosu na srpanjskih 68,0 milijardi dolara.
Među ostalim valutama isticao se australski dolar, koji je ojačao prema američkom imenjaku za 0,8 posto na 0,7481 američkih dolara nakon što su službeni podaci o padu stope nezaposlenosti u Australiji potaknuli očekivanja da će središnja australska banka ove godine ponovno podići kamatne stope.