Dolar je dobio na vrijednosti 0,6 posto u odnosu na euro, kojim se oko podneva trgovalo po 1,2784 dolara. Bio je na dobitku od 0,75 posto prema jenu, dosegnuvši 112,75 jena. Približno toliko dolar je ojačao i prema britanskoj funti i švicarskom franku, koji su iznosili 1,864 dolara odnosno 1,221 franak za dolar.
Dolar je međutim ograničio svoje dobitke prema euru nakon što je objavljen indeks proizvođačkog sektora eurozone (PMI), koji je pokazao neočekivani porast u svibnju. Takav podatak potaknuo je nagađanja da bi Europska središnja banka (ECB) idući tjedan mogla podići kamatne stope i za 0,50 postotnih bodova a ne kao što se ranije očekivalo za 0,25.
Objava zabilješke s posljednjeg sastanka Feda pokazala je da zakonodavci nisu sigurni koliko još kamatne stope trebaju rasti, ako uopće i trebaju, no njihova napomena da inflatorni pritisci jačaju pomogla je povećanju očekivanja da će kamatne stope rasti u najvećem svjetskom gospodarstvu.
Rasprodaje na tržištima zemalja u razvoju, roba i kovina, uključujući pad spot cijene zlata za dva posto, također su potaknule kupovine dolara kako ulagači reinvestiraju svoj novac u američku valutu.
"Ono što pomaže dolaru jest Fedova zabilješka koja ukazuje na rast kamatnih stopa, a od pomoći su i rasprodaje na tržištima zemalja u razvoju, dobitonosne prodaje kojima svjedočimo na mnogim robnim tržištima", kazao je Hans-Guenter Redeker, glavni strateg valutnih tržišta pri BNP-Paribasu.