Njujorški Dow Jones indeks spustio se 0,7 posto, na 11.128 bodova. Tehnološki Nasdaq potonuo je 0,7 posto, na 2.180 bodova. Njegova vrijednost tone osmi dan uzastopno, što je najdulje razdoblje gubitaka od rujna 1994.
Trgovina je uvelike oscilirala, pri čemu su indeksi zalazili iz pozitivnog u negativno područje tijekom cijelog poslovanja nakon što je predsjednik podružnice američke središnje banke Fed Jeffrey Lacker izjavio da najnoviji podatak o potrošačkim cijenama u SAD-u umanjuje vjerojatnost mogućeg pauziranja u kampanji zaoštravanja monetarne politike. Inflacija mjerena potrošačkim cijenama u travnju je, naime, u SAD-u iznosila 0,6 posto na mjesečnoj razini odnosno 3,5 posto na godišnjoj razini, premašivši očekivanja analitičara.
Tako su ulagači drugi dan zaredom prodavali dionice osiguravatelja, industrijskih konglomerata i banaka, osjetljivih na povećanje kamatnih stopa. Najveće gubitnice bile su pritom dionice najvećeg svjetskog osiguravatelja American International Groupa, potonuvši 1,5 posto, te proizvođača teške građevinske opreme Caterpillara, 1,7 posto.
Na europskim burzama cijene dionica nastavile su bilježiti gubitke budući da zabrinutost zbog inflacije i mogućeg daljnjeg podizanja kamatnih stopa zasjenjuju inače dobre zarade korporacija. Londonski Ftse indeks spustio se 0,07 posto, na 5.671 bod. Frankfurtski DAX oslabio je 0,24 posto, na 5.666 bodova.