Na 32 stranice novinskog formata svakog ponedjeljka list će donositi vijesti o poslu, aktualne informacije, analize, savjete, stavove i mišljenja.
Daljnje izlaženje Privrednog vjesnika podržala je Hrvatska gospodarska komora, preuzimajući većinski vlasnički udjel u tjedniku kojega je ona i pokrenula 1953.
No, bez obzira na vlasništvo, direktor PV-a Nikola Baučić naglašava da je uređivačka od vlasničke uloge jasno odjeljena, a glavni urednik Darko Buković, navodi kako ''Privredni vjesnik postaje pozornica na kojemu svi akteri gospodarstva igraju važnu ulogu, a ujedno je i zrcalo u kojem će se ogledavati kakvi oni jesu ili žele biti'' definirajući tjednik kao "glasilo gospodarstva, ali i glas gospodarstvenika".
"Privredni vjesnik je bio, jest i bit će i nadalje", uvjeren je Buković, "snažna komunikacijska poluga gospodarstvu, svjedok njegovih problema, uspjeha, težnji, noviteta, priča o uspjehu... zapravo sve ono što će svakom gospodarstveniku, nadamo se, olakšati poslovanje i snalaženje u moru zakonskih i drugih propisa.
U prvom broju nakon stanke, kaže, uz ostalo, donosimo i istraživanje, kojeg je krajem prvog tromjesječja proveo istraživački tim Privrednog vjesnika, razgovor s Martinom Dalić, državnom tajnicom u Središnjem državnom uredu za razvojnu strategiju i koordinaciju EU-fondova, pitamo se je li hrvatsko gospodarstvo spremno za e-business, razgovor s većinskim vlasnikom i menadžerom Europapres holdinga Ninoslavom Pavićem.
Prvi broj prati i posebno izdanje "Hrvatska i EU", kao doprinos posebno osjetljivom trenutku za gospodarstvo kakav je višegodišnji proces pristupnih pregovora Hrvatske Europskoj uniji. Gospodarstvenici govore kako su optimistični i spremni za tržište Europske unije, ali njihovi odgovori govore i o tome da ih 65 posto nema dovoljno informacija o predpristupnim fondovima i mogućnostima iskorištenja tih sredstava.