"Možemo suosjećati s tim ljudima ali smo nemoćni", rekao je Bandić na konferenciji za novinare nakon sjednice Gradskog poglavarstva, komentirajući napise po kojima je navodno ponudio zaposlenje u zagrebačkom holdingu radnicima bivšeg TDZ-a, a sadašnjeg pogona Tvornice duhana Rovinj (TDR).
Radnici su 7. travnja zauzeli tvornicu u Jagićevoj ulici ne prihvaćajući odluku Uprave TDR-a o gašenju proizvodnje u Zagrebu.
Bandić je potvrdio da se na poziv Vladina Ureda za socijalno partnerstvo na današnji razgovor o mogućnostima za rješavanje slučaja TDZ-a odazvao pročelnik Gradskog ureda za gospodarstvo Ladislav Prežigalo, ocjenivši normalnim da se Grad odazove takvu pozivu, ali ne i da tu stvar riješi čarobnim štapićem.
"Na naš vrat ne može se trpati ono što mi ne možemo riješiti", rekao je upozorivši kako u Zagrebu ima, unatoč naporima za rješavanje nezaposlenosti, još 35.000 nezaposlenih.
U slučaju Mesne industrije Sljeme, koji se spominje u medijima kao primjer Bandićeve intervencije u korist radnika, Grad je imao "vrapca u ruci", odnosno mogao isplatiti radnicima otpremnine kroz kupnju tvorničkog zemljišta u Sesvetama.
Bandić je najavio da za par godina počinje privatizacija gradskih tvrtki i to, rekao je, po principu radničke participacije, a ne tajkunizacije.
Grad Zagreb će tako testirati svoj odnos prema privatizaciji, a za drugo pravna država neka radi svoj posao, rekao je Bandić.
Na pitanje hoće li posjetiti radnike TDR-a koji ne žele napustiti tvornicu, rekao je da će doći dobije li službeni poziv, te da ide "tamo gdje može pomoći, a ne gdje će se samo slikati".