"Žalost pristaša čovjeka koji je odgovoran za nebrojene zločine i koji je osobno naredio mnoga ubojstva pretvorena je u hvalospjeve pokojniku i njegovoj politici koja je proizvodila samo zločine, smrt, nesreću i mržnju", kazao je Drašković agenciji Beta, ističući da se "promoviranjem jednog serijskog ubojice u nacionalnog heroja" ponovo ubijaju njegove žrtve", kao i da se time Srbija "sramoti pred sobom, svijetom i Bogom kao zemlja u kojoj je zločin vrhunska vrlina".
Drašković je kazao da su te snage - "kojima je zločin vrlina" - odgovorne za to što i danas nema pravomoćnih sudskih presuda za mnoge zločine. Nabrojao je atentat na Ibarskoj magistrali, kada je sam izbjegao smrt, ali su stradala četvorica njegovih stranačkih suradnika, zatim ubojstva novinara Slavka Ćuruvija i premijera Zorana Đinđića.
Dužnosnici Srbije, kao i državne zajednice SCG, u subotu su izrazili sućut obitelji i stranci Slobodana Miloševića, a tijekom nedjelje oglašavali su se uglavnom predstavnici Miloševićeve Socijalističke partije Srbije i Srpske radikalne stranke haškog optuženika Vojislava Šešelja, koji zahtijevaju da Milošević bude sahranjen u Srbiji, kao i da srbijanski predsjednik Boris Tadić abolira Miloševićevu suprugu i sina, Mirjanu Marković i Marka Miloševića koji su utočište od kaznenih postupaka koji se protiv njih vode pred srbijanskim pravosuđem pronašli u Srbiji.
Tijekom dana u Beogradu koji - poput još nekih gradova u Srbiji - obilježava trogodišnjicu atentata na premijera Zorana Đinđića, pristaše Slobodana Miloševića upisivali su se u knjigu žalosti i palili svijeće pred sjedištem stranke u središtu Beograda.
Elektronski mediji su, inače, u nedjelju više pažnje posvetili obilježavanju trogodišnjice atentata na premijera Zorana Đinđića, nego smrti Slobodana Miloševića. Državna televizija RTS je u nedjelju popodne izravno prenosila komemorativni skup Demokratske stranke u beogradskom Sava centru, a brojne televizijske postaje u nedjelju navečer emitiraju poseban program posvećen ubijenom premijeru Zoranu Đinđiću.