Premijera Ivu Sanadera Zvonimir Mršić (SDP) upitao je hoće li Vlada raspisati izbore u gradovima i općinama u kojima su vijećnici s kuvertiranim ostavkama mijenjali strane i tako doveli do promjene ili opstrukcije vlasti.
Podsjetio je na slučajeve Velike Gorice, Siska, te Dubrovačko-neretvanske i Požeško slavonske županije.
"Hoće li Vlada raspisati izbore, ili će i dalje demagoški govoriti o tome kome pripada mandat, dok vaša stranka njima (mandatima) trguje diljem Hrvatske", upitao je Mršić.
Sanader mu je uzvratio kako njegovo pitanje smatra početkom izborne kampanje u SDP-u.
Odlučno je odbacio tvrdnju da je Vladin prijedlog izmjena Izbornog zakona za lokalne izbore demagogija, ističući da je riječ o čvrstom stavu Vlade koji će onemogućiti ponavljanje slučajeva s kuvertiranim ostavkama vijećnika.
"Zašto se niste javili kad je bio prvi slučaj, onaj u Velikoj Gorici, a ne kad je Socijalistička internacionala zatražila da ne koalirate s HSP-om", upitao je Sanader.
"Mi se ne sramimo koalicije s HSP-om, a ako se vi sramite, to je vaš problem", dodao je.
Verbalni sukob na relaciji Sanader-SDP nastavio se i nakon što je SDP-ova zastupnica Milanka Opačić upitala premijera je li točan sadržaj fonograma koji je 'procurio' iz Banskih dvora da je Vlada, kako je rekla, na račun poreznih obveznika otpisala 30-tak milijuna kuna duga Kamen Ingradu.
Sanader joj je odgovorio da je na sjednici Vlade inzistirao da se sve radi po zakonu, "iako je riječ o naslijeđenom slučaju koji ste (SDP) nam ostavili", te da se osiguraju radna mjesta za 700 zaposlenika Kamen Ingrada.
"Budući da niste socijalno osjetljivi kao ova Vlada onda i postavljate ovakvo pitanje", poručio je SDP-ovoj zastupnici.
Opačić je uzvratila da već to što joj premijer nije jasno odgovorio na pitanje pokazuje da je fonogram točan, "jer inače ne biste slali POA-u u Sabor da pretresa službenike i ispituje tko je dostavio fonogram".