Ako u sljedeća dva dana ne dođe do dogovora, početkom idućega tjedna prekinut ćemo dovod vode i struje za brodove Jadrolinije, pa neka ih uzimaju na drugim mjestima, rekao je potpredsjednik Štrajkaškog odbora Ante Jurić. Jurić tvrdi da Jadrolinija duguje i drugim lukama, ali znatno manje, pa one to mogu izdržati. "Osim toga, promet kroz splitsku luku je 2,5 puta veći nego u Rijeci, Zadru i Dubrovniku zajedno, što znači da gotovo 80 posto prihoda Jadrolinije dolazi iz Splita", kazao je.
Zbog Jadrolinijina duga kasne plaće za prosinac za 65 zaposlenika te rastu dugovi prema njihovim dobavljačima.
Predsjednik Štrajkaškog odbora Duško Dadić rekao je da će s 20-ak radnika sutra ostati u Splitu kako ne bi bilo poremećaja u prometu brodova, a ostali idu prosvjedovati, kako je kazao, protiv Slavka Lončara, čovjeka koji odbija platiti račun pozivajući se na fiktivnu protutužbu.
Dadić je ustvrdio kako 2,7 milijuna kuna nije obuhvaćeno sudskim sporom pa bi Jadrolinija mogla uplatiti barem taj iznos da lučki radnici dobiju plaću.
Štrajkaši su uvjereni da ministar Kalmeta dobiva potpuno pogrešne informacije o tome tko komu duguje, pa će mu, rekao je Dadić, još jednom poslati svu dokumentaciju koju su danas predočili i novinarima.
Potpredsjednik Štrajkaškog odbora Jurić kazao je kako je Lončar potrošio 14 milijuna kuna samo na troškove sudskih sporova da bi dokazao nešto što nije istina. "Njegova izjava da Trajektna luka Split više duguje Jadroliniji nego oni nama, jednostavno nije točna. U travnju 2002. potpisali smo sporazum da međusobnih dugovanja iz prošlosti nema, ali nam Jadrolinija odbija platiti sve račune koje smo nakon toga ispostavili, a mi njima uredno pružamo usluge", rekao je Jurić.