ZAGREB, 21. ožujka 2007. (Hina) - Pregled događaja do 12.30 sati.

MIAMI - Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u glavni ždrijeb jakog ATP teniskog turnira u Miamiju. "Div sa Šalate" je u drugom kolu kvalifikacija pobijedio Kanađanina hrvatskog porijekla Franka Dančevića 6:7 (5), 7:6 (5), 6:3. Glavni turnir počinje u srijedu, a najbolji hrvatski tenisač Ivan Ljubičić u Miamiju brani prošlogodišnje finale. Kod tenisačica u glavni ždrijeb je ušla Jelena Kostanić Tošić, a pozivnice su dobile čak dvije mlade hrvatske tenisačice Sanja Ančić i Petra Martić.

NEW YORK - Rezultati utakmica američke profesionalne košarkaške NBA lige:

New Jersey - Denver 90-94

Charlotte - Cleveland 108-100 (produžetak)

Portland - Washington 100-98

MADRID - U finalu košarkaškog ULEB Kupa igrat će Real Madrid i Lietuvos Rytas. Real je u uzvratnom susretu polufinala pobijedio ruski Unics Kazan 84:63 i tako nadoknadio sedam koševa minusa iz prve utakmice (69:76). Najefikasniji igrači u pobjedi Reala bili su Louis Bullock sa 27 koševa, te Felipe Reyes sa 23 koša i čak 16 koševa. Hrvatski reprezentativac Marko Tomas igrao je za Real 6 minuta i upisao je jedan skok. Lietuvos je plasman u finale izborio usprkos porazu na gostovanju protiv Železnika 69:72. Kako su Litavci u prvom susretu slavili 78:67 izborili su plasman u finale. Železnik su predvodili Aleksandar Rastić (15) i Zoran Erceg (15), dok su najefikasniji u redovima Lietuvosa bili Matt Nielsen (19) i Lamar Kareem Rush (15).

Finalni susret na rasporedu je 10. travnja u belgijskom Charleroiu.

MELBOURNE - Rus Vladimir Djačin osovojio je naslov svjetskog prvaka u utrci na 10 kilometara na SP u plivanju u Melbourneu. Djačin je u finišu za samo šest stotinki pobijedio Nijemca Thomasa Lurz, koji je tako zlatu sa pet km dodao srebro na 10, dok je broncu osvojio Rus Jevgenij Dratcev. Hrvatski predstavnik Marin Lazarić ostao je bez plasmana s obzirom da je u cilj stigao s prevelikim zaostatkom za pobjednikom.

MELBOURNE - Kinez Luo Yutong osvojio je naslov svjetskog prvaka u skokovima u vodu s daske visine jednog metra na SP u Melbourneu. Yutong je bio najbolji s ukupnim zbrojem bodova od 477,40 bodova čime je Kini osigurao već treće zlato na ovogodišnjem SP u vodenim sportovima. Srebro je osvojio još jedan Kinez He Chong sa 469,85 bodova, dok je bronca pripala Talijanu Cristopheru Sacchinu sa 441,40.

MELBOURNE - Kineskinja Wang Xin osvojila je naslov svjetske prvakinje u skokovima u vodu s tornja visine 10 metara. Xin je osvojila ukupno 432,85 bodova, srebro je pripalo njezinoj sunarodnjakinji Chen Roulin sa 410,30, a bronca Njemici Christin Steuer sa 386,85 bodova.

NEW YORK - Rezultati utakmica američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu NHL:

Philadelphia - Florida 1-4

Montreal - Boston 1-0

Columbus - Chicago 5-2

Tampa Bay - NY Islanders 4-3 (produžetak)

Toronto - New Jersey 2-1

Minnesota - Phoenix 3-2

St. Louis - Ottawa 2-4

Calgary - Detroit 2-1