Osim hrvatske zajednice u Subotici i okolici bez informativnog programa na materinskom jeziku ostale bi i mađarska i njemačka nacionalna manjina, ali i svi ostali građani subotičke regije koji 38 godina prate program te gradske višejezične radio postaje.
Srbijanska vlada je prošlog tjedna, na svojoj posljednjoj sjednici uoči izbora 21. siječnja, bez prethodne najave i mišljenja subotičke lokalne samouprave dala suglasnost na inicijativu za privatizaciju Radija Subotice ne uvažavajući činjenicu da je riječ o radiju koji informira na jezicima nacionalnih manjina.
Vojvođanska vlada tim je povodom zatražila od srbijanskih vlasti da obustave privatizaciju te medijske kuće i predložila izmjenu Zakona o radiodifuziji kako bi elektronički mediji koji emitiraju višejezični program bili izuzeti iz postupka obvezne privatizacije i dobili status lokalnog javnog servisa.
Na posljedice tog nenadanog postupka upozorilo je i Hrvatsko nacionalno vijeće koje je istaknulo da ono može dovesti do gašenja jedinog svakodnevnog radijskog programa na hrvatskom jeziku u Srbiji.
Rok za privatizaciju općinskih radio i TV postaja istječe potkraj ove godine, no opća je ocjena da će prepuštanje medijskih kuća s jezicima nacionalnih manjina tržišnim uvjetima poslovanja prouzročiti njihov nestanak, te umanjiti stečena manjinska prava na informiranje.