Hrvatsku će na posljednjem ispraćaju palestinskog čelnika predstavljati ministar vanjskih poslova Miomir Žužul.
Zemlje Europske unije uglavnom će predstavljati ministri vanjskih poslova. U ime EU-a u Kairo će otputovati nizozemski ministar vanjskih poslova Bernard Bot, koji će ujedno predstavljati i svoju zemlju, budući da Nizozemska trenutačno predsjeda EU-om. U ime EU-a, od Arafata će se oprostiti i visoki predstavnik EU-a za vanjsku i sigurnosnu politiku Javier Solana, a u ime Europske komisije europski povjerenik i bivši belgijski ministar vanjskih poslova Louis Michel.
U glavni grad Egipta otputovat će i ministri vanjskih poslova Francuske, Njemačke, Velike Britanije, Grčke, Irske, Norveške, Portugala, Češke, Finske, Španjolske, Slovenije, Švicarske i Danske.
Švedska na posljednji ispraćaj šalje premijera Goerana Perssona, a Kina zamjenika premijera Hui Liangyua.
Na ceremoniji u Kairu bit će nazočan i jordanski kralj Abdulah, predsjednici Jemena, Alžira, Indonezije, Južnoafričke Republike, Senegala i Tunisa.
Rusija, jedna od supokroviteljica mirovnog procesa na Bliskom istoku, na posljednji ispraćaj Jasera Arafata šalje predsjednika Donjeg doma ruskog parlamenta Borisa Grizlova i bivšeg premijera Jevgenija Primakova.
Washington će sa svoje strane u Kairo poslati pomoćnika državnog tajnika Nicholasa Burnsa.
"Službena, vojna i ograničena" ceremonija trebala bi, prema egipatskim izvorima, biti kratka ali svečana.
Egipat će se pobrinuti za vrlo stroge sigurnosne mjere, a mjesta na kojima će se odvijati ceremonija posljednjeg ispraćaja - zračna luka i obližnja džamija - stavljene su pod ovlasti egipatske vojske.