"To je bio kurtoazni susret i ništa nam konkretno nije bilo ponuđeno", rekao je Rop nakon sastanka u vezi s mogućnošću da njegovi liberalni demokrati (LDS) uđu u buduću Janšinu vladu.
Janša je pak rekao da je razgovor bio konstruktivan i da su mogućnosti za suradnju otvorene. Kako bi osigurao što veću potporu svom izboru, za što već ima obećanu natpolovičnu većinu glasova u parlamentu, Janša je najavio da će ponovo razgovarati sa Slovenskom nacionalnom strankom i s predstavnicima manjina.
Kako sada stvari stoje, u Janšinoj vladi biti će, uz njegovu Slovensku demokratsku stranku, još i Nova Slovenija (N.SI) Andreja Bajuka, te Slovenska pučka stranka (SLS) Janeza Podobnika i Demokratska stranka umirovljenika, Antona Rousa.
Takva bi vlada imala potporu najmanje 49 zastupnika u parlamentu koji ima 90 zastupničkih mjesta, a o imenima ministara Janša je do sada odbijao davati preciznije izjave.
Bude li izabran, Janša u roku od 15 dana parlamentu mora ponuditi sastav svoje vlade s imenima ministara, o čemu se onda još jednom glasuje uz potrebnu natpolovičnu većinu.