Nakon zatvorenog sastanka s predsjednikom Županijskog suda Ninoslavom Ljubojevićem, gradonačelnikom Zlatkom Kramarićem te pročelnikom županijske Agencije za razvoj Martinom Marolinom, Škare-Ožbolt je izjavila kako je strategija Ministarstva da se četiri najveća i najopterećenija suda, zagrebački, riječki, splitski i osječki, "konačno dovedu u punu funkciju". Dodala je kako je u slučaju osječkog suda dogovoreno da će županijske i gradske vlasti financirati obnovu u ratu devastiranog pročelja zgrade, a Ministarstvo uređenje potkrovlja, unutarnje uređenje i infrastrukturu.
Ministrica je rekla da je u Osijeku, osim zgrade suda, potrebno urediti Županijsko i Općinsko državno odvjetništvo, Trgovački i Prekršajni sud te vidjeti "na koji način i kada izmjestiti zatvor, koji se sada nalazi u središtu grada". Dodala je kako nigdje u Hrvatskoj nije primjereno da se zatvori nalaze na takvoj lokaciji te da će intencija Ministarstva biti da se zatvor premjesti izvan grada.
Zamoljena da komentira prijedlog novoga zakona o obveznim odnosima i mjere o ograničenju rasta kamata, ministrica Škare-Ožbolt rekla je da su novim zakonom predviđene znatne promjene "uređenja ugovornih i zateznih kamata radi usklađivanja sustava kamata s novim prilikama na financijskom tržištu Hrvatske, kao i potrebe usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s Europskom unijom".
"Izmjene i dopune toga zakona tek će krenuti u javnu raspravu i uzimat će se u obzir svaki logičan prijedlog koji će pomoći u još boljem određivanju tog zakonskog prijedloga. Ono što se sigurno neće dopustiti to je postojanje lihvarskih kamata jer je Hrvatska davno prošla to vrijeme, ima stabilnu valutu i lihvarske kamate u ovoj zemlji više neće biti dopuštene", ocijenila je ministrica pravosuđa Škare-Ožbolt.