OI: PREGLED NASTUPA HRVATSKIH SPORTAŠA U NEDJELJU, 29. KOLOVOZA

ATENA, 29. kolovoza (Hina) - Posljednjeg, 16. dana XXVIII. Olimpijskihigara u Ateni začula se i hrvatska himna. Naši rukometaši osvojili sunaslov olimpijskih pobjednika, te na najljepši način zaključilinajuspješnije Ljetne igre od hrvatske samostalnosti.
ATENA, 29. kolovoza (Hina) - Posljednjeg, 16. dana XXVIII. Olimpijskih igara u Ateni začula se i hrvatska himna. Naši rukometaši osvojili su naslov olimpijskih pobjednika, te na najljepši način zaključili najuspješnije Ljetne igre od hrvatske samostalnosti.

Naši rukometaši su u finalu svladali Njemačku sa 26-24 (11-12), te po drugi put osvojili zlatnu medalju, nakon Atlante 1996. godine.

Naša predstavnica u taekwondou u kategoriji iznad 67 kg Nataša Vezmar, koja je bila slobodna u 1. kolu, poražena je u četvrtfinalu od Jordanke Nadin Dawani 4-5.

U susretu za 9. mjesto vaterpolisti Australije pobijedili su Hrvatsku sa 8-7 (2-0, 3-4, 1-1, 2-2). Tako je Hrvatska na kraju osvojila 10. mjesto.