OI: PREGLED NASTUPA HRVATSKIH SPORTAŠA U UTORAK, 24. KOLOVOZA

ATENA, 24. kolovoza (Hina) - Jedanaestog dana XXVIII. Olimpijskih igarau Ateni Hrvatska se približila na korak od pete medalje.
ATENA, 24. kolovoza (Hina) - Jedanaestog dana XXVIII. Olimpijskih igara u Ateni Hrvatska se približila na korak od pete medalje.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija plasirala se u polufinale pobjedom od 33-27 (19-11) protiv domaćina Igara Grčke, te će u polufinalu u petak igrati protiv Mađarske.

Nastupila su i dvojica hrvatskih atletičara, ali obojica su zaustavljena već u kvalifikacijama. Jurica Grabušić je na 110m s preponama zauzeo posljednje, osmo mjesto, u sovojoj skupini s vremenom 13.87. Siniša Ergotić je u kvalifikacijama skoka udalj sa skokom od 7.77 metara zauzeo 26. mjesto.

Emanuel Horvatiček osvojio je pretposljednje, peto mjesto, u svojoj kvalifikacijskoj skupini utrke na 500 metara u kanuu jednokleku. No, budući da pobjednici skupina idu u finale, a svi ostali u polufinale, hrvatski će kanuist u četvrtak imati popravni ispit.