OI: PREGLED NASTUPA HRVATSKIH SPORTAŠA U PETAK, 20. KOLOVOZA

ATENA, 20. kolovoza (Hina) - Sedmi dan na XXVIII. Olimpijskim igramadonio nam je do sada najveći uspjeh u Ateni. Duje Draganja osvojio jesrebrnu medalju na 50 metara slobodno s novim hrvatskim rekordom kojisada iznosi 21.94 sekunde, a zlato mu je zlato izmaknulo za samo jednustotinku.
ATENA, 20. kolovoza (Hina) - Sedmi dan na XXVIII. Olimpijskim igrama donio nam je do sada najveći uspjeh u Ateni. Duje Draganja osvojio je srebrnu medalju na 50 metara slobodno s novim hrvatskim rekordom koji sada iznosi 21.94 sekunde, a zlato mu je zlato izmaknulo za samo jednu stotinku.

Naslov olimpijskog pobjednika iz Sydneya obranio je Amerikanac Gary Hall sa 21.93.

Draganja je nastupio i u finalu na 100 metara leptir u kojemu je osvojio sedmo mjesto s novim hrvatskim rekordom od 52.46 sekundi. Zlatnu medalju s novim olimpijskim rekordom od 51.25 sekundi osvojio je sjajni Amerikanac Michael Phelps.

Nenad Buljan ostvario je 29. vrijeme u kvalifikacijama na 1.500m slobodno, plivajući 15:56.54 minuta.

Brončano odličje osvojili su Mario Ančić i Ivan Ljubičić koji su nakon gotovo četiri sata igre u dvoboju za treće mjesto svladali Indijce Mahesha Bhupatija i Leandera Paesa sa 7-6 (5), 4-6, 16-14. Time su Ančić i Ljubičić osvojili 10. medalju za Hrvatsku na Ljetnim igrama.

Hrvatska rukometna reprezentacija u 4. je kolu skupine A upisala i četvrtu pobjedu. Ovoga puta svladala je Rusiju sa 26-25 (10-14). Hrvatska je ovom pobjedom osigurala jedno od prva dva mjesta u skupini, te će za prvo igrati protiv Španjolske u nedjelju u 10.30 sati.

Branko Zorko nije se uspio plasirati u polufinale utrke na 1.500 metara. U svom posljednjem nastupu u karijeri Zorko, kojem su ovo četvrte olimpijske igre, osvojio je u trećoj kvalifikacijskoj skupini 10. mjesto s rezultatom 3:48.28, ukupno 31. mjesto. Vera Begić nije uspjela ući u finale bacanja diska. Begić je s hicem od 57.31 metara zauzela 15. mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini, te je ukupno bila 29. Andras Haklits bio je u bacanju kladiva 31. s hicem od 74.43 metra.

Hrvatski jedriličar u klasi "laser" Mate Arapov u petak nije imao dobar dan. U devetoj je plovu bio 29., a u desetom 26., te je u ukupnom redoslijedu pao na 16. mjesto sa 137 negativnih bodova.