SKV: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 30. svibnja (Hina) - Donosimo preglednajvažnijih događaja do12.30 sati.
ZAGREB, 30. svibnja (Hina) - Donosimo preglednajvažnijih događaja do 12.30 sati.

RIJEKA - Hrvatska nogometna reprezentacija u sklopu priprema za odlazak na EURO u Portugal (12. lipnja - 4. srpnja) svladala je u prijateljskoj utakmici u Rijeci Slovačku sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Ivica Olić u 29. minuti. Pred 6.000 gledatelja sudio je Kassai iz Mađarske.

BOCHUM - U utakmici 2. kola skupine A Europskog prvenstva za mlade nogometaše Italija je u Bochumu svladala Srbiju i Crnu Goru sa 2-1 (1-0).

TABLICA:

1. Bjelorusija 2 1 1 0 3-2 4

2. SCG 2 1 0 1 4-4 3

3. Italija 2 1 0 1 3-3 3

4. HRVATSKA 2 0 1 1 3-4 1

BERLIN - Nogometaši Werdera iz Bremena ove su sezone u Njemačkoj osvojili dvostruku krunu. Nakon naslova prvaka, Werder je osvojio i Kup Njemačke svladavši u finalu u Berlinu drugoligaša Alemanniju iz Aaachena sa 3-2. Jedan pogodak za Werder postigao je i hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, u 45. minuti za 2-0. Werder - Alemannia 3-2 (Borowski 31, 84, KLASNIĆ 45 / Blank 51, Meijer 90)

PARIZ - Nogometaši Paris Saint-Germaina pobjednici su Kupa Francuske za ovu sezonu nakon što su u finalu na Stade de Franceu svladali drugoligaša Chateauroux sa 1-0. Jedini pogodak postigao je Pedro Pauleta u 66. minuti.

ZAGREB - Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica igranih u subotu:

LONDON: Nigerija - Irska 3-0 (Bartholomew Ogbeche 36, 69, Obafemi Martins 50)

SZCZECIN: Poljska - Grčka 1-0 (Jacek Kryznowek 16)

AGUEDA: Portugal - Luksemburg 3-0 (Figo 14, Nuno Gomes 28, Rui Costa 37)

EINDHOVEN: Nizozemska - Belgija 0-1 (Bart Goor 77-11m)

MINNEAPOLIS - Košarkaši Minnesota Timberwolvesa u petoj su utakmici finala Zapadne konferencije NBA lige na svom parketu svladali Los Angeles Lakerse sa 98-96, te smanjili zaostatak u pobjedama na 2-3 u seriji koja se igra na četiri pobjede. Šesta utakmica igra se u ponedjeljak navečer u Los Angelesu.

CALGARY - Hokejaši Calgary Flamesa poveli su protiv Tampa Bay Lightninga sa 2-1 u pobjedama u velikom finalu NHL lige nakon što su u trećoj utakmici igranoj u svom Saddledomeu pobijedili sa 3-0 (0-0, 2-0, 1-0). Pogotke za Flamese postigli su Chris Simon (33:53), Shean Donovan (37:09) i Jarome Iginla (58:28). Četvrta utakmica finala igra se u ponedjeljak također u Calgaryju.

ZEMPLINSKA SIRAVA - U prvom kolu Mitropa kupa, tradicionalnog momčadskog natjecanja srednjeeuropskih zemalja, mlada hrvatska reprezentacija postigla je senzacionalnu 4:0 pobjedu nad Austrijom. Alojzije Janković, Ante Brkić, Davorin Kuljašević i Ante Šarić predstavili su se u najljepšem mogućem svjetlu. Svi ostali mečevi - Češka - Njemačka, Mađarska - Slovačka, Švicarska - Italija i Slovenija - Francuska - završeni su minimalnim pobjedama prvoimenovanih sastava.

ANTALYA - Jedini hrvatski predstavnik na Europskom prvenstvu u šahu, zagrebački velemajstor Krunoslav Hulak, poražen je u posljednjem kolu od Rusa Alekseja Iljušina, pa je završio tek na 35. mjestu. Pobjedom nad Čehom Davidom Navarom, Sarajlija Predrag Nikolić dostigao je Ukrajinca Vasilija Ivančuka na diobi prvoga mjesta. Za naslov europskog prvaka, za brončano odličje i za prvih 12 mjesta koja donose nastup na svjetskom prvenstvu razigravat će se u nedjelju poslijepodne.