NBA: Giriček prvi strijelac Utaha

NEW YORK, 18. prosinca 2005. (Hina/Reuters) - Utah Jazz su u gostimadobili Milwaukee Bucksa sa 88:89, a oba hrvatska košarkaša igrala suaktivnu ulogu - Toni Kukoč je za 26 minuta imao 13 poena (šut 4:8,trice 1:3) i po 4 skoka i asista, te 3 oduzete lopte, dok je GordanGiriček za 33 minute imao 14 poena (šut 7:12), te po 2 skoka i asista.
NEW YORK, 18. prosinca 2005. (Hina/Reuters) - Utah Jazz su u gostima dobili Milwaukee Bucksa sa 88:89, a oba hrvatska košarkaša igrala su aktivnu ulogu - Toni Kukoč je za 26 minuta imao 13 poena (šut 4:8, trice 1:3) i po 4 skoka i asista, te 3 oduzete lopte, dok je Gordan Giriček za 33 minute imao 14 poena (šut 7:12), te po 2 skoka i asista.

Giriček je sa 14 poena podijelio naslov prvoga strijelca Utaha zajedno sa Turčinom Mehmetom Okurom (14, 14 skokova) i Derronom Williamsom, a momčad iz Salt Lake Citya je slavila unatoč neigranju prve zvijezde Andreja Kiriljenka, koji se ozlijedio već u drugoj četvrtini. Michael Redd (19) je bio prvo ime Bucksa, kojima ipak ne leže momčadi iz Zapadne konferencije (2:7). Kukoč je bio posebno dobar u drugoj četvrtini, kada su sa njegovih devet poena domaćini smanjili prednost Utaha od 29:13 na 36:32.

LeBron James je sa 41 poenom i 10 asista odveo svoje Cleveland Cavalierse ka pobjedi nad Miami Heatom (115:107), čiji je trener Pat Riley upisao prvi poraz od povratka među trenere. Dwayne Wade (33, 7 asista) najbolji kod Miamia, Shaquille O'Neal zaustavljen na 10 poena.