NBA: četvrti učinak sezone Gordana Giričeka

NEW YORK, 5. prosinca 2005. (Hina/DPA) - Utah Jazz je slavila u gostimakod Portland Trail Blazers sa 98:93, a u pobjedu momčadi iz Salt LakeCitya hrvatski košarkaš Gordan Giriček ugradio je 26 minuta igre, 15poena (šut 7:18, trice 1:5), 2 skoka i 3 asista.
NEW YORK, 5. prosinca 2005. (Hina/DPA) - Utah Jazz je slavila u gostima kod Portland Trail Blazers sa 98:93, a u pobjedu momčadi iz Salt Lake Citya hrvatski košarkaš Gordan Giriček ugradio je 26 minuta igre, 15 poena (šut 7:18, trice 1:5), 2 skoka i 3 asista.

Giričeku je to četvrti učinak po poenima ove sezone, u kojoj je zasad četvrti strijelac svoje momčadi. Utah je u hladnom Oregonu, osim Giričeka, imala i raspoložene Turčina Mehmeta Okura (28) i Matta Harpringa (20), koji je 41 sekundu prije kraja zabio ključnu tricu za osiguranje pobjede i prekid serije od tri poraza. Ruben Patterson i Sebastian Telfair postigli su po 19 poena za Portland, koji je prije utakmice ostao, i to na duži period, bez prvoga strijelca Dariusa Milesa, koji će morati na operaciju koljena.

Seattle SuperSonicsi su sa 107:102 svladali kod kuće Indiana Pacerse, a pobjedu su domaćinu donijeli Ray Allen (25) i Rashard Lewis (23), koji je u zadnjoj minuti pogodio četiri slobodna bacanja. Ron Artest (30) i Jermaine O'Neal (22) nisu bili dovoljni za pobjedu Indiane, kojoj je ovo već šesti poraz u sezoni.

Boston Celticsi su došli do prve gostujuće pobjede, slavivši sa 102:99 kod slabih New York Knicksa zahvaljujući raspoloženom dvojcu Paul Pierce (28) - Ricky Davis (27). Stephon Marbury je sa 35 poena bio prvo ime utakmice, u kojoj su Knicksi izgubili čak 25 lopti.

LA Lakersi su sa 99:98 svladali Charlotte Bobcatse zahvaljujući ubačajima sa linije slobodnih bacanja Kobea Bryanta sedam sekundi prije kraja. Bryant je utakmicu završio sa 29 poena, no sa vrlo lošim šutom 9:30.

Minnesota Timberwolvesi su sa 85:77 na gostovanju kod Sacramento Kingsa, unatoč najslabijoj utakmici prvog strijelca Kevina Garnetta, koji je postigao samo 11 poena, uz šut 3:14.