NBA: prekinut niz Clevelanda

NEW YORK, 25. studenog 2005. (Hina/DPA) - U jedine dvije NBA utakmice učetvrtak navečer slavili su domaćini -Indiana Pacersi su pobijediliCleveland Cavallierse (98:76), a LA Lakersi su bili bolji od SeattleSupersonicsa (108:96).
NEW YORK, 25. studenog 2005. (Hina/DPA) - U jedine dvije NBA utakmice u četvrtak navečer slavili su domaćini -Indiana Pacersi su pobijedili Cleveland Cavallierse (98:76), a LA Lakersi su bili bolji od Seattle Supersonicsa (108:96).

Pacersi su zaustavili niz od čak 9 pobjeda Cavsa, a ključ pobjede bila je obrana Rona Artesta (21) nad najboljim igračem Clevelanda LeBrona Jamesa, koji je postigao 19 poena, ali uz šut 6:20. Kod Indiane je briljirao Litvanac Šarunas Jasikevičius sa 17 poena za samo 20 minuta igre. Pacersima odgovoraa igrati protiv Cavsa, od kojih su u zadnjih 14 utakmica izgubili svega dvaput, a sedam puta zaredom su ih svladali kod kuće.

Kobe Bryant (34) je sa 20 poena u drugom poluvremenu gotovo sam pobijedio Sonicse, koji su vodili na poluvremenu (51:43), a drugi dio izgubili sa 20 razlike. Uz Bryanta se kod Lakersa istakao Lamar Odom (23, 12 skokova, 6 asista), dok su Rashard Lewis (32) i Ray Allen (19) predvodili Seattle.