Čile: Buljubasichu nedostajalo 38 minuta do svjetskog rekorda

SANTIAGO, 31. listopada 2005. (Hina/Reuters) - Vratar čileanskeUniversidad Catolice Jose Maria Buljubasich, inače Argentinachrvatskog podrijetla, ipak nije uspio oboriti svjetski rekord u obranisvojih vrata. Nakon 14 utakmica bez primljenoga pogotka, Buljubasichje u 29. minuti susreta protiv Evertona morao vaditi loptu iz mreže, anevjerovatna serija obrana se prekinula nakon ukupno 22 sata i 32minute.
SANTIAGO, 31. listopada 2005. (Hina/Reuters) - Vratar čileanske Universidad Catolice Jose Maria Buljubasich, inače Argentinac hrvatskog podrijetla, ipak nije uspio oboriti svjetski rekord u obrani svojih vrata. Nakon 14 utakmica bez primljenoga pogotka, Buljubasich je u 29. minuti susreta protiv Evertona morao vaditi loptu iz mreže, a nevjerovatna serija obrana se prekinula nakon ukupno 22 sata i 32 minute.

Buljubasichev rekord se prekinuo udarcem iz kaznenog udarca, kojeg je vratar sam skrivio, a malu zadovoljštinu je dobio što je Catolica ipak dobila dvoboj sa 2:1.

Argetincu je nedostajalo svega 38 minuta da obori rekord (1.390 minuta) Belgijanca Danya Verlindena, koji je 1990. na vratima Club Brugesa izdržao bez primljenoga pogotka skoro 16 utakmica. Buljubasichev niz sada je drugi svih vremena je jer je uspio prijeći vratara Atletico Madrida Abela Resina koji je 1991. izdržao 1.275 minuta.