SKV: Sport u 14 sati

ZAGREB, 18. rujna 2005.(Hina) - Pregled važnijih događaja do 14 sati:

CARDIFF - Britanski reli, koji se održava u južnom Walesu, završio je prije vremena i na tragičan način. U 15. brzinskom ispitu poginuo je 39-godišnji Britanac Michael Park, koji je bio suvozač Estonca Markka Martina u Peugeotu 307. Zbog ove tragedije otkazana su posljednja dva brzinca. Prema prvim podacima nesreća se dogodila zbog toga što se Markko Martin zabio u drvo, i to sa suvozačeve strane. Martin se izvukao neozlijeđen, a njegov suvozač Park nije imao sreće. Ozljede su bile fatalne, te je preminuo. Prije nesreće u vodstvu je bio aktualni svjetski prvak Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara), koji je imao 42 sekunde prednosti u odnosu na Norvežanina Pettera Solberga (Subaru Impreza). Na trećem mjestu bio je Finac Marcus Gronholm (Peugeot 307), a Martin i Park bili su šesti.

LAS VEGAS - Američki boksač 35-godišnji Leavander Johnson nalazi se u teškom stanju nakon što ga je u 11. rundi meča za naslov svjetskog prvaka u lakoj kategoriji nokautirao Meksikanac Jesus Chavez. Dvoboj je održan u Las Vegasu. Chavez je dominirao tijekom cijelog meča, a početkom 11. runde nakon serije njegovih udaraca sudac je prekinuo meč. Johnson se nakon dvoboja žalio na glavobolju, a odmah po dolasku u svlačionicu pao je u nesvijest. Prevezen je u bolnicu, gdje je odmah operiran kako bi se zaustavilo krvarenje u mozgu. Prema riječima liječnika njegovo stanje je vrlo teško.

BALI - Američka tenisačica Lindsay Davenport osvojila je WTA turnir u Baliju, pobijedivši u finalu Talijanku Francescu Schiavone 6-2, 6-4. To je četvrti ovogodišnji turnirski naslov za Davenport. Prije toga slavila je u Dubaiju, Amelia Islandu i New Havenu. Davenport tijekom cijelog turnira u Baliju nije izgubila ni set. Pobjeda joj je donijela 35.000 dolara, ali ne dovoljno bodova da bi se vratila na prvo mjesto WTA liste, koje drži Ruskinja Marija Šarapova.

MOTEGI - Najbolji motociklist današnjice Talijan Valentino Rossi (26) nije završio utrku za VN Japana u Motegiju, te je tako propustio priliku da pet utrka prije kraja osigura naslov prvaka u najjačoj klasi - motoGP. Na polovici utrke Rossi je u borbi za treće mjesto zahvatio stražnji kotač svog sunarodnjaka Marca Melandrija i obojica su završili izvan staze. Rossi se izvukao neozlijeđen, dok je Melandri odnesen na nosilima. Rossijevo odustajanje iskoristio je Loris Capirossi, kojemu je ovo prva pobjeda još od utrke u Barceloni 2003. godine. Drugi je bio Max Biaggi, a treće mjesto pripalo je Japancu Tamadi.

2. Mika Kallio (FIN/KTM) 161

PODGORICA - U susretu 2. kola B skupine Europskog prvenstva u Podgorici su košarkaši Turske u produžetku svladali Bugarsku sa 94:89 (79:79,40:47). Bugari su bili na pragu velikoga iznenađenja, vodili su gotovo cijelu utakmicu, a u produžetku su prokockali i prednost od 89:81. Turke je spasio Turkcan tricom za 92:89 na 33 sekunde dokraja. Kod Turaka su najbolji bili Turkcan (19) i Turkoglu (17), dok su Bugare predvodili Videnov (23) i Stojkov (21). U ranije odigranom susretu ove skupine Litva je svladala Hrvatsku sa 85:67 (34:34).