ZAGREB, 26. kolovoza 2005. (Hina) - Pregled događaja do 21 sat.

ZAGREB - Hrvatski kajakaši i kanuisti nisu uspjeli izboriti niti jedan plasman u A finale na 34. svjetskom prvenstvu na mirnim vodama, koje se od 25. do 28. kolovoza održava na zagrebačkom Jarunu. Naša posljednja nada za plasman u finale bio je 25-godišnji Stjepan Janić koji je u svojoj polufinalnoj skupini kajaka jednosjeda (K-1) na 500 metara na cilj stigao četvrti s vremenom 1:39.606 zaostavši za pobjednikom Nijemcem Lutzom Altepostom za nešto više od 2 sekunde (1:37.566). Kako u finale idu po dva najbrža iz četiri polufinalne skupine i najbrži treći čamac iz svih skupina, naš najbolji kajakaš morat će se zadovoljiti nastupom u B finalu koje je na programu u nedjelju 28. kolovoza u 11.03 sati.

Juniori Luka Bačmaga (1988) i Dino Magušić (1986), koji su jučer zauzeli posljednje mjesto u kvalifikacijskoj skupini kajaka dvosjeda (K-2) na 500 metara ni danas u polufinalu nisu mogli izboriti bolji plasman. U svojoj polufinalnoj skupini bili su deveti s vremenom 1:36.137 zaostavši za pobjednicima Latvijcima Zalupeom i Stalmanisom za 5.664. Objektivno, od naših mladića i nije se moglo više očekivati, jer im je ovo bio prvi seniorski nastup na velikim natjecanjima i oni su se oprostili od ovogodišnjeg svjetskog prvenstva, a ostali naši predstavnici, kanuist Nikica Ljubek u C-1 nastupiti će sutra u 11,26 u B finalu, dok će braća Janić u kajaku dvosjedu (K-2) veslati u 11,36.

PODGORICA - Hrvataka košarkaška reprezentacija svladala je u 2. kolu pripremnog turinra za Europsko prvenstvo u Podgorici Litvu sa 81-76 (27-25, 14-15, 22-14, 18-22).

NEW YORK - Hrvatska tenisačica Ivana Lisjak izborila je nastup u glavnom turniru posljednjeg "Grand Slama" sezone, US Opena koji počinje u ponedjeljak u New Yorku. Lisjak je u dvoboju posljednjeg, 3. kola kvalifikacija sa 6-3, 7-6 (10) svladala Amerikanku Jennifer Hopkins.