EP odbojka: Hrvatska - Portugal 3:2

RIM/ZAGREB, 4. rujna 2005. (Hina) - U susretu drugog kola A skupineEuropskog prvenstva odbojkaša, što se od 2. do 11. rujna održava uRimu i Beogradu, hrvatska reprezentacija je pobijedila Portugal 3:2(25:23, 20:25, 21:25, 25:21, 15:7).
RIM/ZAGREB, 4. rujna 2005. (Hina) - U susretu drugog kola A skupine Europskog prvenstva odbojkaša, što se od 2. do 11. rujna održava u Rimu i Beogradu, hrvatska reprezentacija je pobijedila Portugal 3:2 (25:23, 20:25, 21:25, 25:21, 15:7).

RIM - dvorana Palalottomatica - 2.500 gledatelja.

HRVATSKA: Krnić, Omrčen, Ćošković, Kovačević, Zelić, Zorica, Boriskijević, Sikirić, Nojić, Kvesić, Puljić, Osmokrović. Izbornik: Rade Malević

PORTUGAL: Costa, Pinheiro, Malveiro, Gaspar, Sequeira, Jose, Lopes, Cruz, Maia, Sequeira, Ribeiro, Peixoto

Nakon poraza od Poljske u premijernom nastupu na Europskom prvenstvu, hrvatska reprezentacija upisala je i prvu pobjedu u svojoj povijesti na europskim smotrama. U neizvjesnom i otvorenom dvoboju odabranici izbornika Rade Malevića pobijedili su Portugal 3:2.

Bio je to susret u kojem su naši igrači manje griješili, imali bolji blok, a presudnim trenucima petog seta bili daleko mirniji i koncentriraniji.

Hrvatska vrsta odlično je otvorila meč. Odličnom igrom u polju i pokretljivom obranom došli smo do prednosti i seta. U nastavku susreta Portugal je okrenuo rezultat. Popravili su prijam servisa, ubrzali napad i smanjili broj pogrešaka i takvom igrom osvojili dva seta. U četvrtoj igri rezultat je bio izjednačen do 16:16, kada hrvatski odbojkaši rade seriju 3:0. Portugal se vraća na 19:19, međutim Hrvatska odlazi na plus tri (22:19) i mirno privodi set kraju. Lutriju petog seta Hrvatska je otvorila vodstvom 6:0 i potom smireno privela meč kraju.

U susretu trećeg kola Hrvatska će u ponedjeljak u 20.30 sati igrati protiv Rusije.