Prema tom izvoru, zbog činjenice da Vlada RS i njezin premijer ne prihvaćaju predloženu reformu policije, moguće je da dođe i do smjene Bukejlovića iz izvršne vlasti.
"Vlada RS s Bukejlovićem na čelu ne prihvaća koncept koji je Čavić dogovorio sa Ashdownom. Upravo zbog toga nije isključena smjena Bukejlovića iz izvršne vlasti", kazao je ovaj izvor.
Visoki predstavnik Paddy Ashdown sastao se u srijedu sa rukovodstvom SDS-a u hotelu "Termag" na Jahorini i upozorio vodstvo ove stranke da će, ako se ne naprave pomaci i ne omekšaju stajališta o reformi policije na sastanku u Mostaru 23. kolovoza, EU ozbiljno razmotriti mogućnost da dio BiH bude primljen u Europsku uniju bez RS, a nije isključena ni zabrana rada SDS-a, kao i smjene dužnosnika ove stranke.
Na sastanku su, prema tom izvoru, Čavić i Bukejlović zastupali potpuno suprotstavljena stajališta o reformi policije. Čavić je nakon sastanka optužio Bukejlovića za opstrukciju cjelokupnog procesa reformi policijskih struktura u BiH i kazao mu da je isključivi krivac ako dođe do propasti pregovora.
Na sastanku u srijedu raspravljalo se o reformi policijskih struktura u BiH kako bi se ispunile preostale obveze iz Studije o izvedivosti te tako otvorili pregovori o Sporazumu o procesu stabilizacije i pridruživanja BiH Europskoj uniji.
Europska komisija inzistira na prihvaćanju triju načela EU koja podrazumijevaju prenošenje policijskih nadležnosti s entiteta na državu, operativni ustroj policije u deset regija koje će prelaziti entitetsku granicu i depolitizaciju policije.