EYOF: Stipčević i Frajtić peti

LIGNANO, 5. srpnja 2005. (Hina) - Mladi hrvatski atletičar KarloStipčević osvojio je peto mjesto u utrci na 100 metara na Olimpijskomfestivalu europske mladeži (EYOF), što se održava u Lignanu.
LIGNANO, 5. srpnja 2005. (Hina) - Mladi hrvatski atletičar Karlo Stipčević osvojio je peto mjesto u utrci na 100 metara na Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF), što se održava u Lignanu.

Sedamnaestogodišnji Zadranin je istrčao rezultat 10.84, što je njegovo najbolje vijeme. Peto mjesto osvojila je i 17-godišnja Zagrepčanka, Tijana Frajtić bacivši disk na 43.87 metara. Da je Tijana uspjela ponoviti svoj osobni rekord (47.12) osvojila bi brončanu medalju. U finalu je nastupila i daljašica Ina Ostojić, koja je s preskočenih 5.62 metra zauzela 11. mjesto.

Nositeljica hrvatske zastave na svečanosti otvaranja, Riječanka Arna Erega bez većih problema se plasirala u finale utrke na 100 metara. Rezultat 13.69 bilo je drugo vrijeme kvalifikacija. Bolja od nje bila je tek Švicarka Reuse (13.51). Plasman u finale osigurala je na još uvjerljiviji način, Danijela Grgić na 400 metara. Vrijeme 54.89 bilo je najbolje u kvalifikacijama, drugoplasirana Bjeloruskinja Lozhečnik imala je više od sekunde sporiji rezultat. Plasman u finale osiguralo je još dvije mladih hrvatskih atletičara - Mateja Gregurić je u kvalifikacijama kugle bila 10. (12.90), dok je Antonio Weingartner na 1.500 metara bio 11. s rezultatom 4:02.72.

Dino Kudec je na 400 metara bio 15. (52.90), dok je Tihomir Henc na 110 metara s preponama bio 25. (15.39).