EYOF: DRAGANIĆ KORAK DO B FINALA

LIGNANO, 5. srpnja 2005. (Hina) - Mladi hrvatski plivač Ivica Draganićpopravio je osobni rekord na 200 metara prsno za četiri sekunde alimu to nije bilo dostano, ne za plasman u A, nego ni za B finaleOlimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), što se održava utalijanskom Lignanu.
LIGNANO, 5. srpnja 2005. (Hina) - Mladi hrvatski plivač Ivica Draganić popravio je osobni rekord na 200 metara prsno za četiri sekunde ali mu to nije bilo dostano, ne za plasman u A, nego ni za B finale Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), što se održava u talijanskom Lignanu.

Šesnaestogodišnji Riječanin je isplivao rezultat 2:32.41 i osvojio 17. mjesto. Plasman u B finale (od 9. do 16. mjesta) izmakao mu je za 15 stotinki sekunde.

Solidno je plivala i Monika Babok, koja je na 100 slobodno s rezultatom 1:02.29 zauzela 22. poziciju. Nažalost, niti ostali hrvatski plivači drugog dana natjecanja u nisu izborili niti jedno finale.

Boris Lončarić je na 400 slobodno osvojio 23. mjesto s rezultatom 4:26.68. Saša Kuznar je na 100 delfin bio 24. (1:00.67), dok je Ivana Pijanović na 200 leđno bila 21. (2:33.09). Štafeta 4x200 slobodno mix (Boris Lončarić, Monika Babok, Saša Kuznar, Ira Todeskini) isplivala je rezultat 8:49.35, što je bilo dovoljno tek za 19. mjesto.