EYOF: Stipčević i Ostojić u finalu

LIGNANO, 4. srpnja 2005. (Hina) - Od sedam hrvatskih atletičara kolikoih je nastupilo prvog dana Olimpijskog festivala europske mladeži(EYOF) finale su izborili Zadrani Karlo Stipčević na 100 metara i InaOstojić u skoku u dalj.
LIGNANO, 4. srpnja 2005. (Hina) - Od sedam hrvatskih atletičara koliko ih je nastupilo prvog dana Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF) finale su izborili Zadrani Karlo Stipčević na 100 metara i Ina Ostojić u skoku u dalj.

Mladi 17-godišnji Stipčević u kvalifikacijama je osvojio prvo mjesto u 4. skupini s rezultatom 10.98 sekunde, a potom je u polufinalu istrčao četiri stotinke slabiji rezultat, no to je bilo dovoljno da kao šesti izbori plasman u finale.

Mjesto u završnici izborila je, pomalo neočekivano, i Ina Ostojić u skoku u dalj. Ina je upala na listu putnika za EYOF u posljednji trenutak, a poziv je opravdala skokom od 5.58 metara, što je bilo dovoljno za dvanaestu poziciju i mjesto u finalu.

Finala, ali B izborili su Mate Mujan na 800 metara, Tihomir Henc na 400 metara s preponama, te Julijana Jurman na 400 prepone. Mujan je istrčao rezultat 1:57.15, što je bilo dovoljno za ukupno 13. mjesto. Henc je ostvario rezultat 1:04.06 i kao posljednji 12. osigurao je mjesto u B finalu. Mlada 17-godišnja Riječanka ostvarila je rezultat 1:03.72 i zauzela 10. poziciju.

Tedi Husarić nije uspio izboriti mjesto u finalu skoka u vis. Rezultat 1.96 bio je dovoljan za tek 15. mjesto, dok je Nikolina Ratković na 100 metara s rezultatom 12.66 osvojila ukupno 26. mjesto od 33 atletičarke.