Trećeoptuženom Musajbu Kukavici izrečena je nepravomoćna presuda kojom je također osuđen na četiri godine zatvora.
Presude Dautoviću i Gasalu izrečene su temeljem odredbi kaznenog zakona bivše SFRJ koji za ratne zločine predviđa blaže kazne nego kazneni zakon BiH donesen 2003. godine, temeljem kojega se sudilo u prvostupanjskom postupku okončanom 2011. godine.
Kazneni zakon bivše države počeo se primjenjivati u ponovljenim suđenjima za slučajeve ratnih zločina počinjenih u BiH od studenoga ove godine temeljem pravorijeka Europskog suda za ljudska prava. Taj je sud u listopadu donio presudu kojom je uvažio žalbe dvije osobe osuđene pred Sudom BiH za ratne zločine na temelju zakona iz 2003. godine s obrazloženjem da je presuda trebala biti izrečena sukladno kaznenom zakonu koji je vrijedio u vrijeme počinjenja zločina, a to je kazneni zakon bivše SFRJ koji predviđa blaže kazne za tu vrstu zločina.
U Dautovićevu slučaju nova kazna je gotovo dvostruko smanjena jer je on prvostupanjskom presudom bio osuđen na trinaest godina zatvora, dok je Gasala bio osuđen na šestogodišnji zatvor.
U prvostupanjskom postupku Musajb Kukavica je pak bio oslobođen optužbi.
Senad Dautović je 1993. i 1994. godine, kada su počinjeni zločini nad Hrvatima, bio načelnik policijske postaje u Bugojnu i optužnica ga je teretila za sudjelovanje u planiranju zarobljavanja civila hrvatske nacionalnosti.
Nisvet Gasal u isto je vrijeme bio zapovjednikom zarobljeničkog logora otvorenog na lokalnom nogometnom stadionu. On je proglašen krivim jer je bio odgovoran za funkcioniranje logora u kome je u nehumanim uvjetima bilo zatvoreno oko 300 hrvatskih civila. Veliki broj zatočenika u tom logoru bio je iložen mučenju stražara i drugih pripadnika Armije BiH. Stražari su zatvorenike odvodili u prostorije jedne poslovne zgrade u Bugojnu gdje su zlostavljani. Trinaest zatočenika odvedenih iz logora na saslušavanje i mučenje nikada se nisu vratile.
Zbog zločina nad zatočenicima u tom logoru osuđen je i Musajb Kukavica jer je obnašao dužnost zapovjednika straže.
Kukavici zakon omogućava ulaganje žalbe na četvorogodišnju zatvorsku kaznu s obzirom na činjenicu da je u prvostupanjskom postupku bio oslobođen krivnje.