Gradonačelnik Ivica Vrkić izjavio je, nakon sastanka, da su razgovarali i o tome kako ispraviti nepravde učinjene ideji antifašizma, jer je, rekao je, i u Ustavu Republike Hrvatske antifašizam definiran kao temelj na kojemu je nastala hrvatska država.
"Spremni smo i tako pokazati da je nova gradska uprava otvorena za sve ono što je bilo od posebne vrijednosti za ljude koji žive na ovome području, ali i za hrvatsku državu", poručio je Vrkić.
Predsjednik Udruge Pero Matić rekao je kako je im je jedna od zadaća revizija spomeničke baštine antifašizma u Osječko-baranjskoj županiji, te da bi se u zajedničkom povjerenstvu, uz predstavnike udruge i gradske uprave, trebali biti povjesničari, arhitekti, likovni umjetnici i drugi stručnjaci.
Dodao je kako će jedan od projekata biti i problem spomenika antifašizmu u Perivoju kralja Tomislava, srušenog tijekom Domovinskog rata, rekavši kako Udruga smatra da više ne treba inzistirati na povratku replike spomenika, već na postavljanju spomen-obilježja koje će simbolički objediniti spomeničku baštinu antifašizma.
Matić je istaknuo da im je gradonačelnik Vrkića obećao pomoć u rješavanju, kako je rekao, civilizacijskoga pitanja zaštite antifašističke baštine.