SKV: Sport u 21 sat

Autor: rsal
ZAGREB, 5. svibnja 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

RIJEKA

U zadnjem dvoboju 30. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i zagrebačkog Dinama odigrali 0:0. Pred 10.000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Svilokos iz Siska.

NITRA/ZAGREB

U dvoboju 1. kola B skupine završnice Europskog prvenstva do 17 godina hrvatski su nogometaši su u slovačkom gradu Nitri odigrali bez zgoditaka, 0:0 s Italijom. Hrvatska U-17 vrsta započela je Europsko prvenstvo u Slovačkoj s remijem bez pogodaka protiv Italije. Izabranici Ivan Gudelja bili su bolji u prvom dijelu, a jedine dvije velike šanse na utakmici propustili su hrvatski napadači. U 15. minuti Frand Brodić je izbio sam ispred talijanskog vratara, koji nogom u padu brani udarac. U 65. minuti najveću priliku na utakmici propustio je Ante Roguljić, koji s tri metra puca ravno u talijanskog vratara.Hrvatska se vrsta na čelu s Alenom Halillovićem pokazala kao tehnički odlična, no očito nedostaje realizacije u napadu.

Bod s Talijanima daje nam realne šanse da završimo barem treći u skupini, te tako osiguramo nastup na Svjetskom prvenstvu ovog uzrasta. U drugom susretu skupine Rusija je s 3:0 nadigrala Ukrajinu, a upravo sljedeći dvoboj igramo s Rusima u srijedu u 14 sati.

SAMOBOR

U prvom susretu finala Challlenge kupa rukometašice ZRK Samobora su u dvorani OŠ Bogumila Tonija pobijedile češki DHK Banik Most 24:20 (16:9).Najbolje igračice u redovima Samoborki bile su sjajna vratarka Lidija Radovanović sa 17 obrana, Tea Golubić sa devet, te Ivana Lovrić sa šest golova. Kod Čehinja najbolje su bile Petra Benuskova i Michaela Janauskova sa po pet golova.Odabranice trenerice Dubravke Tunjić odigrale su sjajno prvo poluvrijeme tijekom kojeg su imala i osam golova viška, a na odmor su otišle s prednošću 16:9. U nastavku susreta vodeća momčad češkog prvenstva je odigrala daleko bolje i u 53. minuti je smanjila na samo pogodak zaostatka (19:18). Ipak, u završnici utakmice Samoborke su na krilima navijača uspjele izboriti veliku pobjedu sa četiri gola razlike.Uzvratni susret je 12. svibnja u Mostu s početkom u 12.30 sati.

BERLIN

U susretu 32. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV i Wolfsburg odigrali su bez pobjednika 1:1, a u susretu su nastupila četvorica hrvatski reprezentativaca Ivica Olić, Ivan Perišić, Milan Badelj i Ivo Iličević. HSV je poveo golom Heika Westermanna u posljednjim trenucima prvog dijela, a rezultat je izjednačio Makoto Hasebe u 65. minuti nakon sjajnog ubačaja Ivana Perišića koji je u igru ušao minutu ranije. Ivica Olić je igrao za goste do 64. minute kada je zamijenjen. U redovima HSV-a Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu, dok je Ivo Iličević u igru ušao u 78. minuti.U ranije odigranom susretu Freiburg je pobijedio Augsburg 2:0 golovima Cedrica Makiadija (30) i Jonathana Schmida (61).Na ljestvici vodi Bayern s nedostižnih 85 bodova, Borussia Dortmund na drugom mjestu ima 65 bodova, dok je treći Bayer sa 59 bodova. Schalke na četvrtoj poziciji ima 52 boda, Eintracht je peti (49), a Freiburg šesti (48).

REZULTATI:

HSV - Wolfsburg 1:1 (Westermann 45 / Hasebe 65)

Freiburg - Augsburg 2:0 (Makiadi 30, Schmid 61)

U subotu:

Borussia Do. - Bayern 1:1 (Grosskreutz 11 / Gomez 23)

Werder - Hoffenheim 2:2 (Hunt 2-11m, De Bruyne 24 / Schipplock 85,90+1)

Hanover - Mainz 2:2 (Sobiech 36, Diouf 70 / Mueller 25,79)

Eintracht - Fortuna 3:1 (Meier 30,87, Lakić 50 / Schahin 78)

Stuttgart - G.Fuerth 0:2 (Sakai 51-autogol, Azemi 90)

Nurnberg - Bayer 0:2 (Toprak 26, Kiessling 62-11m)

U petak:

Borussia Mo. - Schalke 0:1 (Draxler 82)

MANCHESTER

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Old Traffordu pobijedio Manchester United 1:0 osvojivši tri vrlo važna boda u lovu na Ligu prvaka.U slaboj utakmici pogodak odluke postigao je Juan Mata u 87. minuti. Dvije minute kasnije United je ostao s igračem manje nakon što je isključen Rafael.Još slabiji nogomet vidjeli smo u 220. izdanju 'Merseyside derbija', ogledu Liverpoola i Evertona koji je završio bez golova. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić odigrao je za goste posljednjih 15 minuta susreta.Na ljestvici vodi Manchester United s nedostižnih 85 bodova, City je drugi sa 72 boda, a Chelsea je današnjom pobjedom skočio na treće mjesto sa 68 bodova. Arsenal je četvrti sa 67 bodova, a za Ligu prvaka se bori i Tottenham na petoj poziciji sa 65 bodova. Everton je šesti sa 60 bodova, a Liverpool je stepenicu niže s pet bodova manje od gradskog suparnika.

REZULTATI:

Manchester United - Chelsea 0:1 (Mata 87)

Liverpool - Everton 0:0

U subotu:

QPR - Arsenal 0:1 (Theo Walcott 1)

Tottenham - Southampton 1:0 (Bale 86)

WBA - Wigan 2:3 (Long 29, McAuley 50 / Kone 39, McArthur 58, McManaman 80)

West Ham - Newcastle United 0:0

Swansea - Manchester City 0:0

Fulham - Reading 2:4 (Ruiz 70,77 / Robson-Kanu 12-11m,62, Le Fondre 75, Karacan 83)

Norwich City - Aston Villa 1:2 (Holt 74-11m / Agbonlahor 55,89)

RIM

Minimalnom pobjedom 1:0 protiv Palerma nogometaši Juventusa su tri kola prije kraja prvenstva osigurali drugi uzastopni naslov prvaka, te rekordni 29. u povijesti kluba.Pogodak odluke zabio je Arturo Vidal u 68. minuti iz jedanaesterca. Juve je od 83. minute igrao bez isključenog Pogbe, no gosti to nisu iskoristili. Torinska 'Stara dama' tri kola prije kraja prvenstva ima 14 bodova više od Napolija koji ima i utakmicu manje, no niti sa možebitna tri boda iz večerašnjeg ogleda protiv Intera nogometaši Napolija više ne mogu dostići Juve.Junak kola bio je napadač Lazia Nijemac Miroslav Klose koji je u pobjedi protiv Bologne 6:0 zabio čak pet golova. No, njemački napadač nije uspio izjednačiti rekorde slavnih Omara Sivorija i Silvia Piole koji su postigli po šest golova u jednoj utakmici talijanskog prvenstva. Piola je u dresu Pro Vercellija zabio 'šesticu' Fiorentini u pobjedi 7:2 1933. godine, dok je Sivori u dresu Juventusa postigao šest golova u pobjedi protiv Intera 9:1 1961. godine. Genoa je pobijedila otpisanu Pescaru 4:1 dohvativši važbne bodove u borbi za prvoligaški spas. Hrvatski nogometaš Ante Vukušić nije nastupio za goste. Nije nastupio niti Marko Livaja za Atalantu koja je u Parmi izgubila 0:2.

REZULTATI:

AC Milan - Torino 1:0 (Balotelli 84)

Catania - Siena 3:0 (Bergessio 14, 52, 71)

Genoa - Pescara 4:1 (Floro-Flores 12, Borriello 30, 54, Bertolaci 70 / Sculli 35)

Juventus - Palermo 1:0 (Vidal 58-11m)

Lazio - Bologna 6:0 (Klose 22, 37, 39, 50, 61, Hernanes 32)

Parma - Atalanta 2:0 (Parolo 45, Biabiany 58)

Udinese - Sampdoria 3:1 (Di Natale 29,52, Muriel 87 / Eder 34)

U subotu:

Fiorentina - Roma 0:1 (Pablo Osvaldo 90+2)

Chievo - Cagliari 0:0

ZAGREB

Veznjak Bordeauxa Gregory Sertić odabrao je igrati za Hrvatsku, a ne Francusku, te očekuje poziv izbornika Igora Štimca za kvalifikacijski susret sa Škotskom 7. lipnja, javlja agencija AFP. Dvadesetrogodišnji Sertić je rođen Francuskoj, a djed mu je bio Hrvat. On je kazao kako je prije mjesec dana boravio u Hrvatskoj, gdje je razgovarao sa izbornikom Štimcem i predsjednikom Hrvatskog nogometnog saveza Davorom Šukerom. "Svidjelo mi se kako razmišljaju, a ja sada jedva čekam svoj prvi nastup u hrvatskom dresu. Ja sam još uvijek mlad i svakako vidim budućnost u selekciji koja je četvrta na svijetu", kazao je Sertić, koji je ukupno odigrao 35 dvoboja za Bordeaux.

Za francusku U-21 vrstu odigrao je pet utakmica, a gotovo cijelu seniorsku karijeru je proveo u Bordeauxu, osim jedne sezone, koju je odradio na posudbi u Lensu.

MOSKVA

Ruski nogometni prvoligaš Lokomotiv kojeg vodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Slaven Bilić pobijedio je na gostovanju Amkar iz Perma 4:2 ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu. Ovom pobjedom Lokomotiv se vratio u igru za plasman u Europsku ligu.Golove za Lokomotiv zabili su Mirančuk (45), Doye (53-11m), Torbinski (64) i Janbajev (68), a za domaćine Georgiev (24) i Sirakov (90+3). Za Lokomotiv je branio Dario Krešić, dok Vedran Ćorluka nije konkurirao za utakmicu.Na ljestvici vodi moskovski CSKA sa 60 bodova, tri više od Zenita. Anži je treći sa 50 bodova. Lokomotiv je deveti sa 40 bodova.

AMSTERDAM

Kolo prije kraja nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je osigurao treći uzastopni naslov prvaka, te 32. u povijesti kluba.Ajax je u 33. kolu pobijedio Willem II Tilburg 5:0 i uoči posljednjih 90 minuta sezone ima nedostižna četiri boda više od PSV Eindhovena. Golove za 'kopljanike' zabili su Kolbeinn Sigthorsson (12), Christian Eriksen (25), Viktor Fischer (68), Siem de Jong (82) i Danny Hoesen (89).PSV je pobijedio NEC 4:2, dok je Feyenoord neočekivano izgubio na gostovanju kod Den Haaga 0:2.