Kao sveobuhvatan vodić ta publikacija domaćim i stranim investitorima na jednom mjestu osigurava sve relevantne informacije o pregledu tržišta ljudskog kapitala, poticaja za investicijske projekte te pregleda tržišta industrijskih i logističkih nekretnina.
Uz to, prikazan je i sažetak procesa kupnje ili zakupa logističkih i industrijskih nekretnina, pregled porezne strukture i način osnivanja trgovačkih društava u Hrvatskoj, što sveukupno tu publikaciju čini važnim i za poticanje ulaganja i promicanje Hrvatske kao destinacije vrijedne pažnje, istaknuo je direktor Jones Lang LaSalle Tomislav Gregurić.
Važnost publikacije naglasio je i Zdenko Lucić iz Agencije za investicije i konkurentnost kazavši da i ta Agencija izrađuje investicijski vodiča s ciljem prezentacije svih važnijih propisa i procedura za ulaganje u Hrvatsku te online baze poduzetničkih zona.
Direktorica tvrtke KPMG-a Croatia Marinela Mostić ukazala je na problem-prepreku za investitore nesređeno zemljišnoknjižno stanje u Hrvatskoj.
U publikaciji se uz ostalo navodi i podatak da primjerice u Zagrebu trenutno ima ukupno 806.745 metara četvornih skladišno-logističih prostora od kojih tek oko 360.000 metara četvornih zadovoljava moderne europske standarde. U zadnje četiri godine u Zagrebu je stoga izgrađeno oko 210.000 metara četvornih skladišno-logističkih prostora, uglavnom za potrebe poslovanja samih vlasnika prostora, što sve govori da Zagreb zaostaje za drugim glavnim gradovima srednje i istočne Europe po pitanju količine skladišno-logističkih prostora.
Veliki potencijal za tu vrstu investicija je i riječka luka, koja, kako se navodi u publikaciji, pruža najkraću vezu između prekomorskih destinacija te središnje i istočne Europe, i to i kopnenim i pomorskim putevima, što je njena i hrvatska realna prednost za razvitak čitavog sektora logistike, distribucije i transporta, ali i ekonomije općenito.