SKV: Sport u 12.30 sati

Autor: rsal
ZAGREB, 3. ožujka 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 12.30 sati:

SKOPLJE

Košarkaši Zadra u susretu su 23. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Skoplju od MZT-a sa 69-94 (20-28, 26-18, 14-27, 9-21).Zadrane su predvodili Ive Ivanov sa 13 i Romeo Travis sa 12 ubačaja, dok su Gjorgi Čekovski sa 29 i bivši igrač Zadra Todor Gečevski sa 25 poena bili najbolji u reovima domaćih.Zadar sada ima omjer od sedam pobjeda i 16 poraza, a MZT 12 pobjeda i 11 poraza.

Jug CO - Primorje EB

Na ljestvici vodi Primorje EB sa 48 bodova, slijedi Jug CO sa 45, Mladost ima 36, a Budva 32 boda.

PARIZ

U 27. kolu nogometnog prvenstva Francuske najuzbudljivije je bilo u korzikanskom derbiju u kojem je Bastia pobijedila Ajaccio 1-0, pogotkom Toifiloua Maoulide u 47. minuti. No, utakmica je obilježena tučnjavom i sudac je pokazao čak pet crvenih kartona, dva igračima Bastije i tri nogometašima Ajaccia. Prvo je u 80. minuti isključen igrač Ajaccia Matthieu Chalmé, i to zbog drugog žutog kartona, a onda su u sudačkoj nadoknadi, koja je trajala osam minuta, pokazana još četiri crvena kartona. Dennis Oliech (Ajaccio) dobio je crveni zbog grubog prekršaja, a Benjamin André (Ajaccio), Jerome Rothen (Bastia) i Florian Thauvin (Bastia) zbog tučnjave.

Vodeći Paris St Germain je u gostima poražen sa 0-1 od Reimsa, a pobjednički gol zabio je Grzegorz Krychowiak u 64. minuti. Četiri minute ranije isključen je igrač Reimsa Christopher Glombard, pa su više od pola sata domaćini imali igrača manje.

Paris St Germain je i dalje vodeći sa 54 boda, a drugoplasirani Lyon ima tri boda manje i mogao bi se izjednačiti sa PSG-om ako u nedjelju pobijedi Brest.

RIM

U 27. kolu nogometnog prvenstva Italije AC Milan je na domaćem terenu pobijedio Lazio sa 3-0, s tim da su gosti od 16. minute imali igrača manje budući da je isključen Antonio Candreva. Pogotke za Milan, koji je igrao bez ozlijeđenog Marija Balotellija, zabili su Giampaolo Pazzini (40, 60) i Kevin-Prince Boateng (44). U petak su velikom derbiju druge i prve momčadi talijanskog prvenstva u Napulju pred 55.000 gledatelja Napoli i Juventus odigrali 1-1. U uzbudljivoj utakmici Juventus je propustio veliki broj šansi u prvom dijelu, a Napoli u drugom. Poveo je Juve zgoditkom Chiellinia (10) nakon ubačaja Pirla, a Napoli je izjednačio pogotkom Švicarca Inlera u 42. minuti, kada je njegov šut sa 20 metara pogodio Bonnuccia i prevario Buffona.

VALENCIA

U gradskom derbiju 26. kola Primere Valencia i Levante su Mestalli odigrali 2:2. Gosti su poveli u 16. minuti pogotkom Iborre, u 23. je izjednačio Jonas, a u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Roberto Soldado dovodi Valenciju u vodstvo. Levante je došao do boda pogotkom Barkera minutu prije kraja. Valencia je peta s 42 boda, a Levante 10. s 35 bodova.

ACAPULCO

Španjolac Rafael Nadal osvojio je 38. titulu u karijeri pobijedivši u finalu ATP u Acapulcu sunarodnjaka Davida Ferrera s 6:0, 6:2.

Nadal je "uništio" Ferrera i potvrdio da se vraća u pravu formu nakon duge stanke. Ferrer je tri godine zaredom bio pobjednik Acapulca u kome je do finala imao 19 pobjeda u nizu, da bi protiv Nadala uzeo samo dva gema. Nadal protiv Ferrera vodi s 17:4, a sedam puta je Rafa slavio u finalima.

FLORIANAPOLIS

Rumunjka Monica Niculescu, 75. igračiva svijeta, pobjednica je WTA turnira u brazilskom Florianopolisu. Ona je u finalu pobijedila Ruskinju Olgu Pučkovu s 6:2, 4:6, 6:4.Za Niculescu je to prvi naslov u karijeri, a Pučkovoj prvo finale. Bilo je to prvo izdanje turnira u rodnom gradu negdašnje brazilske zvijezde Gustava Kuertena.

ACAPULCO

Talijanska tenisačica Sara Errani osvojila je sedmu titulu u karijeri svladavši u finalu WTA turnira u meksičkom Acapulcu Španjolsku Carlu Suarez Navarro s 6:0, 6:4.Errani je i lani osvojila Acapulco, a 18 pojedinačnih pobjeda u ovoj sezoni zasad nema nijedna druga tenisačica.