ZAGREB, 17. veljače 2013. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

U zadnjem dvoboju 20. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Rijeku s 4:1, te opet imaju osam bodova više od drugoplasiranog Hajduka. Junak derbija u Maksimiru bio je Duje Čop, koji je postigao tri zgoditka, dok je mrežu Riječana načeo Krstanović već u 7. minuti. Počasni pogodak za momčad s Kantride postigao je Benko. Sljedeći tjedan igra se najveći derbi hrvatskoga nogometa u kojem Hajduk na Poljudu dočekuje Dinamo.

Rezultati susreta 20. kola Prve HNL:

Nedjelja:

Dinamo - Rijeka 4:1 (Krstanović 7, Čop 22,25,50/Benko 62)

Subota:

Istra 1961 - Lokomotiva 2:2 (Bačelić-Grgić 17, 49-11m/Boras 35, Kramarić 90-11m)

Cibalia - Osijek 2:0 (Mazalović (18-11m, 58-11m)

Slaven Belupo - Hajduk 0:2 (Jonjić 16, Vuković 82)

Petak:

Inter - Zadar 0:1 (Perica 88)

Split - Zagreb 3:2 (Belle 8, 68, Vojnović 56/Medić 55, Šovšić 80-11m)

12 NK Zagreb 20 4 4 12 14 34 16

U zadnjem dvoboju 20. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Rijeku s 4:1 (3:0). Pred 4500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Šimšić iz Koprivnice.

Strijelci: 1:0 Krstanović (7), 2:0 Čop (22), 3:0 Čop (25), 4:0 Čop (50), 4:1 Benko (62)

U susretu osmog kola međurunde EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Graz 99ers 3:2 (2:0, 1:0, 0:2).Golove za Medveščak zabili su Nathan Perkovich (9:53), Brandon Buck (13:39) i Geoff Waugh (37:25), dok su strijelci za goste bili Jean-Michael Daoust (40:35) i Kevin Moderer (54:13). Bila je to prva utakmica 'medvjeda' u Domu sportova nakon 37 dana 'lutanja' po Areni, Šalati i gostovanjima. Posljednju utakmicu u 'ledenoj' odigrali su još 11. siječnja. U idućem susretu Medveščak u utorak, 19. veljače gostuje u Klagenfurtu kod KAC-a.

SCHLADMING/ZAGREB

Austrijski skijaš Marcel Hirscher osvojio je zlatnu medalju u današnjem slalomu na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu, dok je Ivica Kostelić završio na 5. mjestu (+1,12).Drugi je bio Nijemac Felix Neureuther (+0,42), a treće mjesto osvojio je Austrijanac Mario Matt (+0,65). Od ostalih hrvatskih predstavnika u slalomu Dalibor Šamšal je zauzeo 28. mjesto s zaostatkom od 7.61 sekundi, Matej Vidović je završio kao 33. s 10.64 sekundi sporijim vremenom od pobjednika, dok Filip Zubčić nije završio drugu vožnju.

Današnjim slalomom završilo je Svjetsko prvenstvu u Schladmingu, a Hrvatska se vraća sa jednom medaljom, srebrom Ivice Kostelića u superkombinaciji. Hrvatska je na svjetskim prvenstvima osvojila devet medalja, Janica Kostelić pet odličja (zlato u slalomu i zlato u kombinaciji SP 2003., zlato u slalomu, zlato u spustu i zlato u kombinaciji SP 2005.), Ivica Kostelić tri odličja (zlato u slalomu SP 2003., bronca u superveleslalomu SP 2011., srebro u superkombinaciji SP 2013.), te Natko Zrnčić Dim jedno odličje (bronca u superkombinaciji SP 2009.).

ROTTERDAM

Argentinski tenisač Juan Martin Del Potro osvojio je ATP turnir u Rotterdamu svladavši u finalu Francuza Juliena Benneteaua s 7:6(2), 6:3. Del Potru je to 14. osvojeni turnir u karijeri, dok veteran Bennnetau (31) još čeka prvi naslov, izgubivši i svoje osmo ATP finale. Francuz je u Rotterdamu na putu do finala izbacio Rogera Federera.

RIM

U susretu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je odigrao tek 0:0 protiv Sampdorije prokockavši priliku približiti se vodećem Juventusu na samo dva boda zaostatka.Napoli je dominirao cijeli susret, imao je 65 posto posjeda lopte i niz sjajnih prilika, no Sergio Romero je uspio sačuvati mrežu nedirnutom. Torino je u zanimljivom susretu pobijedio Atlantu 2:1, a jedan od najboljih igrača u gostujućim redovima bio je hrvatski nogometaš Marko Livaja. Torino je poveo golom Alessio Cercija u 42. minuti, no gosti su u 76. minuti izjednačili iz jedanaesterca kojeg je izborio Livaja nakon što je ušao u igru u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Denis. Međutim, dvije minute prije kraja susreta Valter Birsa je donio tri boda Torinu. Igor Budan je utakmicu pratio s gostujuće klupe.Pescara je kod kuće izgubila od Cagliarija 0:2, a oba gola je zabio Marco Sau (53, 61). Ante Vukušić je igrao za domaćine posljednjih 15 minuta. Jučer je Roma na Olimpicu porazila vodeći Juventus s 1:0. Dvoboj je odlučio prelijepi zgoditak veterana Francesca Tottija u 58. minuti. Juveu je to bio četvrti poraz u prvenstvu, no i dalje vodi na ljestvici sa 55 bodova. Napoli je drugi sa 51 bodom, dok je treći Lazio sa 44 boda koliko ima i Milan na četvrtoj poziciji.

Catania - Bologna 1:0 (Almiron 43)

Genoa - Udinese 1:0 (Kucka 33)

Pescara - Cagliari 0:2 (Sau 53, 61)

Napoli - Sampdoria 0:0

Torino - Atalanta 2:1 (Cerci 42, Birsa 88 / Denis 76-11m)

U subotu:

Roma - Juventus 1:0 (Totti 58)

Chievo - Palermo 1:1 (Thereau 55-11m / Formcica 5)

Večeras: Fiorentina - Inter

LIVERPOOL

U susretu 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pred 44.000 gledatelja deklasirao Swansea City 5:0.Golove za 'redse' zabili su Steven Gerrard (34-11m), Philippe Coutinho (46), Jose Enrique (50), Luis Suarez (56) i Daniel Sturridge (71-11m).Ovom pobjedom Liverpool je napredovao za dvije stepenice i sada je na sedmom mjestu Premiershipa sa 39 bodova. U vodstvu je Manchester United sa 65 bodova.

Prvoligaš Wigan plasirao se u četvrtfinale engleskog FA Kupa pobijedivši u gostima drugoligaša Huddersfield Towna s 4:1. Pogotke su za Wigan dali McManaman (31), Kone (44, 89) i MacArthur (56), dok je počasni zgoditak za domaćina polučio Novak (62). Ranije su nogometaši Manchester Citya lako izborili četvrtzavršnicu engleskog FA Kupa zahvaljujući uvjerljivom pobjedom nad drugoligašem Leedsom (4:0), dok je Chelsea u ponovljenoj utakmici 4. kola slavio kod kuće protiv trećeligaša Brentforda također s 4:0. Branitelj naslova Chelsea jedva se prije dva tjedna spasio ispadanja nakon što je Fernando Torres zabio za 2:2 u 83. minuti, a i u ponovljenoj utakmici na Stamford Bridgeu trećeligaš Brentford ih je opet namučio. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, u nastavku je Chelsea postigao četiri zgoditka preko Juana Mate, Oscara, Franka Lamparda i Johna Terrya.Lampard je zabio 199. pogodak za Chelsea i još mu tri nedostaju da postane najbolji strijelac u povijesti kluba. Chelsea će u osmini finala igrati s drugoligašem Middlesbroughom. City je na svom stadionu brzo slomio otpor Leeds pogocima Yaya Tourea (5) i Aguera (15pen), a potom su Tevez (52) i opet Aguero (74) u drugom dijelu dovršili posao. U subotu su četvrtfinale FA Kupa osigurali Barnsley i Milwall, te drugoligaš Blackburn koji je u Londonu izbacio Arsenal, dok će trećeligaš Oldham Athletic i Everton igrati novu utakmicu nakon 2:2 u Oldhamu. U ponedjeljak igraju Manchester United i Reading.

U susretu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u dvorani II Doma sportova doživjela neočekivani poraz od MZT Skoplja 78:80 (22:20, 19:16, 20:20, 17:24) udaljivši se od plasmana na Final Four.Cedevita je izgubila utakmicu premda je u posljednjoj četvrtini vodila 69:58. No, gosti su serijom 20:7 okrenuli rezultat i minutu prije kraja stigli do vodstva 78:76. Predrag Šuput je potom realizirao dva slobodna bacanja za 78:78, da bi Damjan Stojanovski tri sekunde prije kraja zabio za novo vodstvo gostiju 80:78. U posljednje tri sekunde Marko Tomas je pokušao pogoditi tricu za pobjedu hrvatskog sastava, no nije uspio.Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Kiril Nikolovski sa 15, Damjan Stojanovski sa 14, te Todor Gečevski i Ognen Stojanovski sa po 13 koševa, dok su Cedevitu predvodili Miro Bilan sa 19, Tomas sa 13, te Šuput i Maurice Kitchen sa po 12 koševa.Na ljestvici vodi Igokea sa 35 bodova, Crvena zvezda i Budućnost imaju po 34 boda, a Partizan i Cedevita po 33 boda. MZT je osmi sa 32 boda.

SAO PAULO

Španjolac Rafael Nadal osvojio je ATP turnir u Sao Paolu i proslavio svoju prvu turnirsku pobjedu nakon sedmomjesečne stanke zbog ozljede koljena. Negdašnji prvi tenisač svijeta do 51. osvojenog turnira je došao pobjedom u finalu nad Argentincem Davidom Nalbandianom 6:2, 6:3. Nadal je u Brazilu slavio i 2005., a prije tjedan dana je izgubio finale turnira u čileanskom gradu Vina del Maru od Argentinca Horacia Zeballosa.

ATP Sao Paulo (455.775 USD), finale:

Rafael Nadal (Špa/1) - David Nalbandian (Arg) 6:2, 6:3.

BERLIN

U derbiju začelja njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 1:0 i udaljio se iz zone ispadanja. Pogodak odluke zabio je Martin Harnik u trećoj minuti.U drugom dvoboju dana Nurnberg i Hanover su odigrali bez pobjednika 2:2. Domaćin se spasio golom Sebastiana Poltera u drugoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac za Nurnberg je bio i Timm Klose (53), dok su golove za goste zabili Szabolcs Huszti (41) i Didier Konan (68).Na ljestvici vodi Bayern sa 57 bodova, na drugom mjestu je Borussia Dortmund sa 42 boda, dok je treći Bayer Leverkusen s bodom manje.

Hoffenheim - Stuttgart 0:1 (Harnik 3)

Nurnberg - Hannover 2:2 (Klose 53, Polter 90+2 / Huszti 41, Konan 68)

U subotu:

Borussia Dortmund - Eintracht 3:0 (Marco Reus 8,10,65)

Fortuna - Greuther Fuerth 1:0 (Bellinghausen 18)

Mainz - Schalke 04 2:2 (Ivanschitz 27, Pospech 63 / Bastos 41,82)

Bayer Leverkusen - Augsburg 2:1 (Kiessling 26, Bender 75 / Moelders 89)

Werder Bremen - Freiburg 2:3 (Petersen 39,64 / Kruse 36, Caligiuri 54-11m, Ginter 71)

HSV - Borussia Moenchengladbach 1:0 (Van der Vaart 24)

U petak:

Wolfsburg - Bayern Munchen 0:2 (Mandžukić 36, Robben 90+2)

DOHA

Bjeloruskinja Viktorija Azarenka pobjednica je 2.369 milijuna dolara vrijednog WTA turnira u Dohi nakon što je u finalu dobila Amerikanku Serenu Williams s 7:6 (6), 2:6, 6:3. Bio je to dvoboj sadašnje i buduće prve tenisačice svijeta jer će u ponedjeljak Serena smijeniti Azarenku s prvog mjesta WTA ljestvice. Inače, Azarenka i Serena Williams su odigrale 13 međusobnih dvoboja, a ovo je bila tek druga pobjeda Bjeloruskinje.