Autor: sbil
ZAGREB, 12. prosinca 2012. (Hina) - Pregled važnijih sportskih vijesti do 12,30 sati.

Odličan početak sezone Svjetskog kupa u alpskom skijanju Slovenke Tine Maze koja je u prvih deset utrka sakupila 677

bodova najbolji je početak sezone u povijesti, podaci su portala MMC.

Sadašnji bodovni sustav uveden je u sezoni 1991./92. i malo je dorađen godinu dana kasnije u podjeli bodova od 4. do 20. mjesta.

Pregled statistike je pokazao da je zbroj bodova 677, što je uspjelo na početku sezone 2012./13. Tini Maze, rekordni zbroj u prvih deset utrka Svjetskog kupa za skijašice. Za to je potrebno da skijašica nastupi u svim utrkama od početka sezone.

LOS ANGELES

Chris Paul je u zadnjim utakmicama uspio obraniti vodstvo Clippersa i pomoći Los Angelesu da pobijedi Chicago Bullse s rezultatom 94-89, što im je sedma uzastopna pobjeda.

Los Angeles je vodio samo dva koša u zadnjoj minuti, a Paul ga je pogurao naprijed na četiri razlike nakon što je pogodio šut i još dva slobodna bacanja.

To je bila sedma uzastopna pobjeda za Clipperse (15-6), što im je najveći pobjednički niz od osam pobjeda zaredom iz sezone 1991./92.

"Naša je momčad sjajna jer imamo timski rad svake večeri", izjavio je Paul. "Mi nemamo igrača koji će zabiti 30 ili 40 koševa":

Paul je utakmicu završio sa 18 pogodaka, Blake Griffin je dodao 22 uz deset skokova.

Kod Bullsa je Carlos Boozer bio najučinkovitiji sa 24 koša i 13 skokova. Bullsi su u zadnjoj četvrtini imali zaostatak od devet koševa, ali su se uspjeli približiti Clippersima no ne dovoljno na kraju.

Chicago (11-9), koji igra bez Derricka Rosea kao i bez Richarda Hamiltona, doživio je prvi poraz nakon tri pobjede.

Gubeći od početka Bullsi su se oporavili u trećoj četvrtini serijom od 18-6 što im je dalo prednost od 60-57.

Marco Belinelli je dodao tricu u seriji i na kraju utakmice ostvario učinak od 18 koševa, ali je iz igre pogodio samo šest iz 22 pokušaja.

Clippersi su preuzeli kontrolu nad utakmicom u trećoj četvrtini kada su zaigrale pričuve. Tako je Matt Barnes zabio 14 koševa s klupe, a

Jamal Crawford je dodao 10.

New York Knicski su sinoć još jednom pobijedili susjede Brooklyn Netse rezultatom 100-97. Trica Jasona Kidda 24 sekunde prije kraja osigurala je prednost za Knickse. Carmelo Anthony je zabio čak 45 koševa dok su Knicksi (16-5) uspjeli nadoknaditi zaostatak od 17 koševa. Andray Blatche je predvodio Netse (11-9) sa 23 pogotka postignuta u manje od 30 minuta, dok je Deron Williams upisao 18 koševa i deset asistencija.

Najbolji strijelac francuskog nogometnog prvenstva Zlatan Ibrahimović postigao je nova tri pogotka u 4-0 (1-0) gostujućoj pobjedi Paris SG-a protiv Valenciennesa u susretu 17. kola kojom je sastav iz glavnog grada smanjio zaostatak za vodećim Lyonom na dva boda uz utakmicu više.

Ibrahimović je bio strijelac u 28.,49. i 54. minuti, a konačni rezultat postavio je Ezequiel Lavezzi u 82.

S nova tri gola Ibrahimović je stigao do učinka od 17 pogodaka sedam više od prvog pratitelja, Bafetimbija Gomisa iz Lyona.

U preostala dva susreta odigrana u utorak Nice je sa 1-0 (0-0) svladala Rennes golom Argentinca hrvatskog podrijetla Darija Cvitanicha (66-11m), dok je Lille sa 2-0 (0-0) svladao Toulouse. Strijelci za Lille bili su Basa (55) i Payet (83).

Većina utakmica 17. kola igra u srijedu kada je na rasporedu i susret vodećeg Lyona protiv posljednjeg Nancyja.

SUNDERLAND

U zaostaloj utakmici 2. kola engleskog nogometnog prvenstva Sunderland je kao domaćin svladao Reading sa 3-0 (2-0).

Strijelci za "crne mačke" bili su James McClean (3), Steven Fletcher (28) i Stephane Sessegnon (90+4).

Ovom pobjedom Sunderland je pobjegao iz zone ispadanja, te je sada 15. sa 16 bodova, dok je Reading ostao pretposljednji, 19. s devet bodova.

Na vrhu je Manchester United sa 39 bodova, šest više od drugog Manchester Cityja i 10 od trećeg Chelseaja.

LYON

Veznjak vodećeg sastava francuskog nogometnog prvenstva Lyona i francuski reprezentativac Yoann Gourcuff neće igrati do kraja ove godine zbog ozljede mišića koju je zadobio tijekom nedjeljnog dvoboja protiv Saint-Etiennea, izjavio je predsjednik Lyona Jean-Michel Aulas.

Nakon 16 kola Lyon se nalazi na vrhu ljestvice s pet bodova prednosti ispred prvih pratitelja Paris SG-a i Marseillea.