ZAGREB, 17. ožujka 2012. (Hina) - Pregled sportskih vijesti do 12,30 sati:

ZAGREB - U prvom susretu posljednjeg, 26. kola regionalne košarkaške ABA lige Zagreb CO je u petak kao domaćin u KC "Dražen Petrović" izgubio od Širokog WWin-a sa 48-72 (8-19, 22-16, 4-25, 14-12). Jedini raspoloženi igrač Zagreba bio je Mario Kasun sa 16 poena, dok je najefikasniji u sastavu Širokog bio Željko Šakić sa 13 ubačaja. Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi, Cibona i Cedevita, svoje će utakmice 26. kola odigrati u subotu. Cibona će od 18 sati ugostiti Helios iz Domžala, a pobjeda joj može donijeti šesto mjesto, dok će Cedevita igrati na domaćem terenu protiv Hemofarma STADA-e tražiti pobjedu za potvrdu drugog mjesta uoči završnog turnira u Tel Avivu koji će se održati od 28. do 30. travnja.

14. Zlatorog 25 2 23 1631-1985 27

SCHLADMING - Na završnici Svjetskog kupa u Schladmingu danas je u slalomu pobijedila austrijska skijašica Michaela Kirchgasser. Drugo mjesto pripalo je Slovakinji Veroniki Zuzulovoj (+0,12), a treća je bila najbolja slalomašica današnjice Austrijanka Marlies Schild (+0,51). Današnji slalom nije odlučivao o ničemu, jer je mali kristalni globus u ovoj disciplini već osigurala Marlies Schild, dok je ukupna pobjednica Svjetskog kupa već ranije postala Amerikanka Lindsey Vonn. No, današnja utrka jedino je značajna po tome što je Lindsey Vonn srušila rekord naše Janice Kostelić po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni Svjetskog kupa. Janica Kostelić je u sezoni 2005/2006. skupila 1970 bodova, a Lindsey Vonn je sa osmim mjestom u današnjem slalomu stigla do 1980 bodova. U nedjelju skijašice u posljednjoj utrci sezone voze veleslalom.

SCHLADMING - Austrijski skijaš Marcel Hirscher osvojio je mali kristalni globus za najboljeg veleslalomaša u Svjetskom kupu, nakon što je jedini njegov konkurent Amerikanac Ted Ligety zbog greške zaostao ogromnih 11,16 sekundi, i nema nikakve šanse u drugoj vožnji. Naime, nakon prve vožnje u Schladmingu, gdje se održava završnica Svjetskog kupa, Hirscher se nalazi na drugom mjestu sa 22 stotinke zaostatka za sunarodnjakom Hannesom Reicheltom. Ligety je imao samo teoretske šanse da se domogne malog globusa u veleslalomu, jer mu je osim pobjede trebalo i da Hirscher u današnjoj utrci ostane bez bodova. Što se tiče borbe za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu i tu je Hirscher u odličnoj poziciji, jer bi Švicarac Beat Feuz, koji je tek 25. nakon prve vožnje, mogao ostati bez bodova u veleslalomu, što znači da bi ga Hirscher danas mogao preteći u ukupnom poretku. Na završnici Svjetskog kupa samo 15 najboljih osvaja bodove. Ivica Kostelić, koji će u nedjelju pokušati zadržati prvo mjesto u poretku slalomaša, nije nastupio u današnjoj utrci. Druga vožnja na rasporedu je u 12.30 sati.

MELBOURNE - U današnjim kvalifikacijama Formule 1 za VN Australije najbrži je bio britanski vozač Lewis Hamilton (McLaren), dok je drugo mjesto pripalo njegovom momčadskom kolegi Jensonu Buttonu. Ipak, najveće iznenađenje kvalifikacija za prvu utrku nove sezone Formule 1 priredio je Francuz Romain Grosjean (Lotus), koji je imao treće vrijeme. Najtrofejniji vozač svih vremena Nijemac Michael Schumacher (Mercedes) bio je četvrti u kvalifikacijama, a branitelj naslova Sebastian Vettel (Red Bull) završio je na šestom mjestu. Fernando Alonso (Ferrari) imao je 12. rezultat, a povratnik u Formulu 1 Finac Kimi Raikkonen (Lotus) zauzeo je tek 18. mjesto. Utrka je na rasporedu u nedjelju u 7.00 sati po hrvatskom vremenu.