Neto dobit lani mu je smanjena za 28 posto, na 593 milijuna eura. Prihodi su pak uvećani za tri posto, na 15,28 milijardi eura.
Kao razloge za nižu dobit u prošloj godini navode jednokratne troškove otpisa u visini 285 milijuna eura. Od toga iznosa 180 milijuna eura odnosilo se na otpis povezan s problemima prezadužene Grčke.
"Pad započet 2009. nastavlja se u Grčkoj i Španjolskoj", kazao je izvršni direktor Bruno Lafont.
Najveći proizvođač cementa u svijetu oprezan je u vezi prognozi za 2012., ističući kako će općenito rast potražnje za cementom u ovoj godini biti slab, u rasponu od jedan do četiri posto.
"Želimo biti oprezni glede 2012. budući da će rast potražnje na našim tržištima cementa vjerojatno biti u rasponu od jedan do četiri posto", kazao je Lafont.
Dodao je da bi potražnja u razvijenim zemljama trebala nastaviti slabjeti, uz stopu pada od jedan posto ili rast od dva posto u Sjevernoj Americi, dok zapadnu Europu očekuju stope pada u rasponu od pet do osam posto.
S druge strane, potražnja u zemljama u razvoju nastavit će rasti, i to u rasponu od tri do sedam posto, kazao je Lafont.
Tvrtka Lafarge već je dulje vrijeme usmjerena tržištima u razvoju, na kojima je lani polučila rast prodaje od 57 posto, u usporedbi s 52 posto, koliko je iznosio u 2010., te 32-postotnim rastom u 2005.
Za 2012. najavljuje i program prodaje imovine, vrijedan više od milijarde eura, kojim namjerava dodatno smanjiti dugove. Krajem 2011. dugovi su iznosili 11,97 milijardi eura.