ZAGREB, 20. studenog 2011. (Hina) - Pregled sportskih događaja do 21 sat:

Utakmica 15. kola Prve HNL između Rijeke i Karlovca, koja se danas trebala odigrati na stadionu Kantridi, otkazana je jer igrači Karlovca nisu otputovali u Rijeku zbog neisplate sedam mjesečnih plaća. U zakazanih 17 sati na teren su izašli samo igrači Rijeke, te sudac Marko Matoc, koji je nakon petnaest minuta, po propisima natjecanja, odsvirao kraj utakmice koja će administrativnom odlukom biti registrirana 3:0 za Riječane. To je prvi puta u Hrvatskoj da prvoligaška utakmica nije odigrana zbog štrajka igrača. O naknadnim sankcijama NK Karlovcu uskoro će odlučiti Hrvatski nogometni savez.Odluci o štrajku je prethodio sastanak, uz uobičajeni ručak prije puta, na kojem je bilo i povišenih tonova i psovki, a kapetan Matija Štefančić kazao je nakon sastanka da je 99 posto igrača odlučilo da neće igrati. Po propozicijama Prve HNL prvenstvo je i bez ove utakmice regularno, a klub automatski ostaje bez tri boda, kazao je novinarima v.d. tajnik Udruge prvoligaša Neven Šprajcer. "Nije točno, kako se priča, da postoji pravilnik Udruge Prve HNL po kojem sada automatski slijedi suspenzija igračima u trajanju od šest mjeseci, već sve ovisi o klubu, koji može tražiti za svoje igrače razne sankcije. Koliko ja znam klub može primijeniti svoj pravilnik o nagrađivanju i kažnjavanju, te ih kazniti novčano, ali i tražiti također sankcije neigranja svakog pojedinog igrača po dvije godine ili doživotno. Dakle klub sada ima osnovu da s igračima raskine ugovora na štetu igrača", kazao je novinarima Šprajcer.

GRAZ

Hokejaši Medveščaka prekinuli su pobjedničku seriju koja je trajala sedam utakmica. U susretu 21. kola EBEL lige izgubili su na gostovanju u Grazu od Moser Medical Graz 99ersa 3:5 (1:1, 1:2, 1:2). Medveščak se odlično držao veći dio susreta. Vodio je 1:0, potom stizao do 2:2 i 3:3, no više od toga nije išlo. Graz je sa dva gola u završnici posljednje trećine prelomio utakmicu. Golove za Medveščak zabili su Frank Banham (3:01, 35:42) i Joel Prpic (40:33), dok su strijelci za Graz bili Yvan Busque (6:18, 34:32, 59:54), Dustin van Ballgooie (37:33) i Matthias Iberer (49:04). Na ljestvici vodi Linz sa 35 bodova, Klagenfurt je drugi sa 27 bodova, Salzburg na trećem mjestu ima 26 bodova, koliko ima i Olimpija na četvrtom mjestu, dok je Medveščak peti sa 24 boda.

CHAMBERY

U posljednjem susretu petog kola A skupine rukometne Lige prvaka Croatia osiguranje Zagreb je u Chamberyju slavilo protiv istoimene francuske momčadi 28:26 (14:14) osvojivši važne bodove u utrci za dugo mjesto u skupini.Najefikasniji igrači u redovima hrvatskog prvaka bili su David Špiler sa šest, te Ivano Balić i Marko Kopljar sa po pet golova, dok je Chambery predvodio hrvatski rukometaš Damir Bičanić sa pet golova.Nakon pet kola na ljestvici vodi Barcelona sa maksimalnih deset bodova, CO Zagreb ima osam, Chambery šest, Savehof četiri, Kadetten Schaffhausen dva, a na začelju je Bosna sa pet poraza.U idućem kolu CO Zagreb u u subotu, 26.11. u Areni dočekuje Francuze.

U prvom susretu ATP Mastersa u Londonu Švicarac Roger Federer je pobijedio Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu u tri seta s 6:2, 2:6, 6:4. Federer je drugom pobjedom nad Tsongom u samo tjedan dana nakon finala Pariz-Bercya najavio da će biti jedan od favorita za osvajanje završnog ATP turnira po šesti puta u karijeri. Federer sada 12 pobjeda zaredom, te je ogromno zanimanje za njegov dvoboj s Rafaelom Nadalom. U drugom susretu B skupine večeras igraju Nadal i Mardy Fish.

Najbolji sprinter današnjice Jamajćanin Usain Bolt izjavio je da će sljedeće godine na OI u Londonu pokušati osvojiti četiri zlatne medalje. To znači da bi pored svojih standardnih disciplina (100m, 200m, štafeta 4x100) trebao trčati i u štafeti 4x400. "Ako budem u formi sigurno ću nastupiti i u štafeti 4x400. Bilo bi lijepo osvojiti četiri zlatne medalje i pridružiti se legendama kao što su Carl Lewis i Jesse Owens", kazao je Bolt.

Bolt je na velikim natjecanjima izbjegavao trčati 400 metara, iako poznavatelji atletike smatraju da bi i u toj disciplini bio odličan.

RIM

U susretu 11 kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu deklasirao Palermo 3:0 i vratio se na prvu poziciju Serie A. Golove za "Staru damu" postigli su Simone Pepe (20), Alessandro Matri (48) i Claudio Marchisio (65).Udinese je na gostovanju u Parmi izgubio 0:2, a golove za domaćine postigli su Ludovic Biabiany (58) i Sebastian Giovinco (76-11m).Prvu pobjedu sezone ostvarila je Cesena na gostovanju u Bologni. Pogodak odluke zabio je Marco Parolo u 84. minuti.Juventus vodi na ljestvici sa 22 boda koliko ima i Lazio, no Juve ima bolju razliku pogodaka i utakmicu manje. Milan i Udinese dijele treće mjesto sa po 21 bodom.

Juventus - Palermo 3:0 (Pepe 20, Matri 48, Marchisio 65)

Bologna - Cesena 0:1 (Parolo 84)

Parma - Udinese 2:0 (Biabiany 58, Giovinco 76-11m)

Siena - Atalanta 2:2 (D'Agostino 44, Gazzi 86 / Denis 15-11m, 53)

Catania - Chievo 1:2 (Almiron 78 / Pellissier 45, Sammarco 74)

Genoa - Novara 1:0 (Veloso 87)

Igrano u subotu:

Inter - Cagliari 2:1 (Motta 54, Coutinho 60 / Larrivey 89)

Fiorentina - Milan 0:0

Napoli - Lazio 0:0

U derbiju 12. kola Engleske lige Liverpol je slavio na Stamford Bridgeu kod Chelsea s 2:1, te se bodovno izjednačio s londonskim klubom. Liverpool je zasluženo došao do pobjede, bili su puno bolji u prvom dijelu kada je Maxi Rodriguez u 34. minuti iskoristio pogrešku obrane Chelsea i postigao vodeći zgoditak. Chelsea je u 55. minuti izjednačio preko Deana Sturidgea, da bi tri minute prije kraja Glen Johnson nakon vještog solo-prodora donio "Redsima" vrijednu pobjedu. Zadnjih pet minuta za Chelsea je igrao i bivši igrač Liverpoola Fernando Torres. Poraz će donijeti glavobolje treneru Chelsea Villas-Boasu, jer njegov klub zaostaje već 12 bodova za liderom Manchester Cityem, a nakon 12 kola imaju već četiri izgubljene utakmice.

HAMBURG

U susretu 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je pobijedio Hoffenheim 2:0 dohvativši bodove kojima je izašao iz zone ispadanja. Golove za tek treću pobjedu HSV-a ove sezone zabili su José Paolo Guerrero (25) i Marcell Jansen (65). Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević igrao je za HSV posljednjih 13 minuta, dok Mladen Petrić nije bio u krugu kandidata zbog ozljede.Važne bodove dohvatio je i Stuttgart koji je pobijedio Augsburg 2:1. Oba gola za domaćine zabio je Martin Harnik (41,51), dok je strijelac za posljednju momčad Bundeslige bio Tobias Werner (47).Na ljestvici vodi Bayern sa 28 bodova, a zatim slijede Borussije iz Dortmunda i Monechengladbacha sa po 26 bodova. HSV je današnjom pobjedom skočio sa 17. na 14. mjesto sa 13 bodova.

HSV - Hoffenheim 2:0 (Guerrero 25, Jansen 65)

Stuttgart - Augsburg 2:1 (Harnik 41, 51 / Werner 47)

Borussia M. - Werder 5:0 (Herrmann 16, Reus 23, 38, 51, Arango 53)

Wolfsburg - Hannover 4:1 (Salihamidžić 22, 36, Chris 55, Madlung 74 / Schulz 43)

Schalke - Nurnberg 4:0 (Huntelaar 13, 66, Raul 39, Holtby 84)

Freiburg - Hertha 2:2 (Reisinger 61, 90+5 / Ramos 20, Niemeyer 45+1)

Bayern - Borussia D. 0:1 (Goetze 65)

U petak:

Kaiserslautern - Bayer 0:2 (Ballack 54, Sam 70)

Odgođeno: Koln - Mainz

MADRID

U susretu 12. kola Španjolske Primere Athletic Bilbao je u gostima slavio kod Seville s 2:1, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za domaćine od 67. minute. Baski su pobjedom došli na šesto mjesto s 17 bodova, dok je Sevilla ostala peta s bodom više.